Felhasználónév
Jelszó
Automatikus bejelentkezés 
:: Elfelejtettem a jelszavam!



Utolsó hozzászólások
Az utóbbi tíz üzenet
Carl Gustav Brändström

Kedd Dec. 17, 2019 1:52 pm
Quintus C. Dolabella

Vas. Jún. 11, 2017 10:20 pm
Maya Brändström

Szer. Május 24, 2017 8:29 pm
Quintus C. Dolabella

Hétf. Márc. 20, 2017 12:57 am
Jonah Benjamin Swanson

Kedd Szept. 06, 2016 10:21 pm
Maya Brändström

Csüt. Jún. 16, 2016 9:42 am
Cassandra

Vas. Ápr. 24, 2016 7:28 pm
Mammon

Csüt. Márc. 31, 2016 10:52 pm
Norah Sommers

Csüt. Márc. 31, 2016 10:11 pm
Lucretia Mantova

Csüt. Márc. 24, 2016 12:52 pm



Suttogó hangok
Üzenj másoknak • Ne hirdess!




Megosztás

 Becca & Ash




Tárgy: Becca & Ash   Pént. Okt. 03, 2014 1:05 pm

Menekülök. A nyomomban vannak. Levakarhatatlan vadászbagázs, hogy én mennyire rühellem őket… Miért nem tudják feladni végre? Miért nem tudnak lekopni, hogy a munkámat végezhessem, amit az a szemtelen kis szöszi rám bízott? Hát mert nem, mert miért is legyen nekem jó egy pillanatra is? Ugye, hogy ugye? Teljesen logikus.
Teljesen logikus, hogy egy falkányi vadásszal a seggemben képes vagyok hatékonyan nyomozni és érdemleges válaszokat találni a kisasszony kérdéseire. És egyébként képes vagyok rá, vicces félretéve, viszont a legkevésbé sem kellemes. Nagyon megnehezítik a dolgomat, ami már alapjáraton sem valami egyszerű, ha csak azt vesszük figyelembe, hogy egy démont keresek. Tűt a szénakazalban. Mert ugye azt mondanom sem kell, hogy egészen idáig, illetve pontosabban néhány héttel ezelőttig még nem is hittem a démonok létezésében. Aztán egy angyal közölte velem, hogy én is félig az vagyok. Ja oké, köszi. Mármint… mit lehet ilyenkor, mit lehet erre mondani? Azon kívül, hogy lekötelezel, amiért összezavartál és felrúgtad a már amúgy sem nyugis életemet, és… inkább hagyjuk is. Vicc az egész. Egy kabaré némi parádéval megfűszerezve. Tehát ezt a démonpapát kéne nekem keresgélnem, illetve a nyomára bukkannom. Ehelyett találtam egy egészen más nyomot, aminek utána jártam, és az eredmény csak még nagyobb káosz lett, már ha ez egyáltalán lehetséges. Már előre látom a kiscsaj sokkoló ábrázatát, amikor beközlöm vele, hogy az anyukád tulajdonképpen él és virul, csak éppen nem akart téged megtartani, ezért inkább eljátszotta a saját halálát csak azért, hogy leléphessen. Szóval, ja. Minden bizonnyal nem fog a nyakamba ugrani örömében, ha ezt megtudja. De ugye ezért fizetett, hogy utánajárjak a dolgoknak, én pedig profi módjára meg is tettem. És mint azt tudjuk, néha az igazság fáj. Márpedig ez piszkosul fog fájni neki, szegénykémnek…
Ugyanakkor bármit is teszek, a vadászok a nyomomban vannak. Megint csak. Újfent. Egyszóval nem hogy nyomozni nehézkes, de még életben maradni is, ráadásul az egyik ilyen jómadár majdnem el is talált. Legalábbis nem sokon múlott, hogy az a golyó valamelyik testrészembe ékelődjön. Ha nem lennének ilyen jó reflexeim, már régen alulról szagolnám az ibolyát. Mondjuk a múltkor el is találtak, de azok likvidálók voltak, és akkor most gondolkodjak el azon, hogy mekkora sztár vagyok, hogy mindenki engem akar elkapni? Vajon mekkora vérdíjat tűzhettek ki a fejemre? Hm.
Így hát jobb ötlet híján attól az embertől kérek segítséget, akiben megbízok. Egyedül benne, csakis benne tudok megbízni, senki másban. Természetesen ennek is oka van, elvégre az én bizalmamat nem valami könnyű kivívni. Sőt, voltaképpen lehetetlen, de Becca… mondhatni, hogy a múltam fénypontja. Az egyetlen fénypontja. Egyébként a húgom barátnője volt, így értelemszerűen az enyém is. Sokat lógtunk együtt hármasban, amikor éppen nem a hajléktalanokat gyújtogattam pusztán kedvtelésből. Igen, már akkor sem voltam egészen százas…
Aztán Ali – csak én hívtam így – meghalt. Pontosabban; megöltem. Nyilván őt nem olyan kedvtelésből, mint a csöveseket, sőt akkor éppen a tudatomnál sem voltam. Ettől függetlenül én tehetek róla, az én lelkemen szárad a halála. És a legjobban az zavar, hogy mennyire nincsen lelkiismeret-furdalásom. Sokáig nem értettem, hogy miért lehet ez, de amikor az a drágalátos angyalka elmagyarázta, hogy kiféle-miféle vagyok, egyből összeállt a kép. Minden értelmet nyert, egyetlen perc töredéke alatt. A démonok nem éreznek sajnálatot, megbánást vagy szánalmat. Így értelemszerűen én sem – ha félig az vagyok, ugyebár.
Egyre inkább kezdek beletörődni a sorsomba, a démoni mivoltomba és a jövőmbe, ami ha engem kérdeztek, nem valami biztató. De ugye engem senki sem kérdezett…
A városi könyvtár csendje zavaróan hat a bennem tomboló és megszűnni nem akaró káoszra. Ami a fejemben van. Ritkán is járok ilyen helyekre, talán éppen ebből kifolyólag, csakhogy ez most nem kívánságműsor. Ez van, ezt kell szeretni, ezt kell elviselni. Pont.
Nem nehéz kiszimatolnom a régről ismerős parfüm esszenciáját. Ő vajon mit hisz? Hogy meghaltam a családommal együtt? Vagy ami teljesen nyilvánvaló azok számára, akik tudták rólam az igazságot – és ő tudta –, hogy én vagyok a hóhérjuk, én végeztem velük. Aztán eltűntem.
- Pszt… Becca – sutyorgom oda neki az egyik könyvespolc mögül, megbújva a könyvek biztonságot adó takarásában, sőt valósággal kikukucskálva onnan. Remélhetőleg nem hozom rá a frászt ezzel a viselkedésemmel, hogy annyi év után csak így betoppanok az életébe, ahonnan egyik pillanatról a másikra léptem ki. Mit mondjak? Szeretem a stílusos belépőket, na.

Anonymous
Vendég

Vendég
animae scrinium est servitus

Becca & Ash Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Becca & Ash   Szomb. Nov. 29, 2014 10:14 pm

Napok óta képtelen vagyok normálisan kipihenni magam, ugyanis ugyanaz a rémálom gyötör minden áldott este. Tegnap lefekvés előtt például egyszerű nemességgel bevettem pár altató pirulát, hátha attól nyugodtabban alszom, de a tervem sajnos nem jött be, ugyanis az agyam szüleményei ismét előkerültek éjjel. Tudom, hogy minek köszönhető az alvatlanságom, tisztában vagyok azzal, hogy a képzelgések azért gyötörnek, mert tudom, nemsokára még egy évet írhatok az elmúltakhoz… az a nap közeledik, amikor elvesztettem az egyik legjobb barátnőmet.
Emlékszem, amikor rájuk találtak, és arra is, hogy apa megpróbált bent tartani a házban. Sokáig sírtam, rengeteg könnyet hullattam el. A temetés előtt, közben, és utána is. Alastair halála mély nyomott hagyott bennem, egy hatalmas űrt, amit valószínűleg senki sem lesz képes bepótolni.
Állattámadás… hát persze, mintha az olyan mindennapi lenne a környékünkön… de mindenki elhitte, megsajnálták a Waldorf családot, a közeli barátaik gyertyát gyújtottak értük a templomban és elmentek a temetésükre, én pedig… egyedül maradtam a kételyeimmel.
Tudtam, hogy mi Ő, és sokáig töprengtem azon, hogy vajon van e valami köze hozzá. De a rendőrök azt mondták, senki nem élte túl, így elengedtem a gondolatot azzal az érvvel, hogy valóban egy állat támadt rájuk. Azonban a rémálom nem szűnik meg, azóta is kegyetlenül gyötör, ha közeledik a bizonyos nap. Látom Ashtont és a családját, mindnyájuknak fülig ér a szája, boldogoknak tűnnek együtt… egészen addig, míg Ashton át nem változik. A másik alakja nem ismeri a szeretet és azokat sem, akik vele szemben állnak. Alastair könnyes szemekkel, csuklások közepette kérleli az átalakult bátyját, hogy ne bántsa. Többször is elmondja neki, hogy tiszta szívéből szereti, és hogy tudja, az érzés kölcsönös, azonban hiába minden szó.
Vérfürdő.
Ez a szó jellemzi a legjobban a rettenetes rémálmot, amit képtelen vagyok nap, mint nap elviselni. A szívem azt diktálja, Ashton nem lenne képes ártani a szeretteinek, azonban a bizonyítékok miatt teljesen összezavarodok.
Mivel rajtam kívül – tudtommal –csak nagyon kevés – számomra ismeretlen - emberrel osztotta meg a féltett, sötét titkát, így csak a naplómnak mondhattam el, hogy őszintén azt kívánom, bárcsak legalább ő élte volna túl. Mert, ha valóban nem ő tette, akkor több esélye volt megmenekülni, mint a családja többi tagjának. Gyorsabb és erősebb volt az átlag halandóknál, és azért… nehezemre esik elképzelni, hogy meleg helyzetekben nem lenne elég kreatív ahhoz, hogy kitalálja, hogyan meneküljön meg…
Megesett már, hogy eljátszottam a gondolattal, hogy Ashton még él, viszont tippem sem volt arra, hogyha valamilyen csoda folytán megúszta az állattámadást, mit kezdett magával, merre ment és hova bújt. Mindenki halottnak gondolja, így nem hiszem, hogy mosolyogva szabadon gyalogolna fényes nappal a forgalmas utcákon. Ez pedig már azért is szomorú, mert bizonyos okok miatt nem szeretek éjjel mászkálni az utcán, tehát még csak lehetőségem sincs vele találkozni, ha mégis életben van.
Reggel alig bírtam bármit is magamhoz venni a sok finomságból, amit édesanyám gondosan elkészített. Ő is észrevette, hogy valami nincs rendjén, azonban nem árasztott el különféle kérdésekkel, mert valószínűleg tisztában volt, hogy mi a bajom. Csupán kedves mosolyokkal nyugtatott és arra biztatott, hogy legalább egy vajas pirítóst egyek.
Mivel úgysem tudnék figyelni a tanóráimra, így úgy döntöttem, kiveszek egy szabad napot, hátha el tudok egy kicsit lazítani. Az utóbbi időben elég sokat olvastam, de nem csupán kedvtelésből, hanem azért, mert kötelező volt készülődnöm különbözőféle vizsgákra. A szabadidős olvasás egy ideje nem szerepelt a teendőim között, így miután felálltam a reggeli után az asztaltól, elhatároztam, hogy bemegyek a könyvtárba.
Útközben veszek magamnak egy tejeskávét, egy macchiatot, hogy némileg éberebb legyek. Nem ártana, ha jobban tudnék magamra vigyázni, ugyanis megesett már, hogy a fáradtság miatt annyira gyenge volt a koncentrációs készségem, hogy elfelejtettem szétnézni az úton, mielőtt átkeltem volna, és így majdnem elgázolt egy elég csinos audi. Legalább audi volt…
Amikor belépek a városi könyvtárba, mosollyal az arcomon köszönök a könyvtáros néninek, majd beljebb megyek, hogy a kedvenc könyveim között keresgéljek. Imádom a krimiket, és igazán szeretem, ha egy történet kellőképpen bonyolult. Azonban az ilyet szinte vadászni kell, így remélem, ezúttal könnyű dolgom lesz.
Tudom, hogy már ezerszer olvastam Agatha Christie Tíz kicsi néger című könyvét, de a szemem ismét megakad rajta. Néha jó nosztalgiázni, hisz az emlékek segítségével gyakran felidézzük a szép elmebeli ereklyéket, amiket egyes szeretteinkről, pillanatokról őriztünk meg.
Hirtelenül fura, ismerős hangra leszek figyelmes. Magam elé meredek, kisgombóccá szorul a gyomrom. Most már hivatalosan is elmentek a kobakomból, az biztos, ugyanis meg mernék esküdni arra, hogy Ashton hangját hallottam.
A következő pillanatban a csokoládészín szivárványhártyáim megakadnak egy ismerős alakon és a váratlanul ért sokk miatt nem tudom, hogy sírjak, nevessek, vagy inkább rohanjak el, és minél előbb keressek fel egy dilidokit. Ashton kékes íriszeibe fúrom a sajátjaimat... Még egy másodperc erejéig egy helyben állok, majd magabiztos léptekkel felé lépek, és rövid morfondírozás után felpofozom. Nagyon nyelek, és még egyszer felpofozom, most a másik kezem lendül.
- Szent egek, valóban élsz! – próbálok suttogva örülni, és a nyakába ugrok, hogy magamhoz szoríthassam. Ismét nagy korty levegőt juttatok a tüdőmbe, és mihelyt átölelem, úgy érzem, mintha mázsás ólomsúlyok esnének le a vállaimról. A könnyeimmel küszködök, de nem akarok nevetségesen kinézni, így gyorsan letörlöm az útnak készülő könnycseppeket a szemeimből. – Mégis hol a francba voltál, Ashton? – kérdem tőle feldúltan, közben körbenézek, figyelnek e ránk, észrevett a minket valaki. Gyanítom, nem lenne szerencsés, ha valaki felismerné…

Rebecca Myra Evans
Alakváltó
Animal i have become

Rebecca Myra Evans
animae scrinium est servitus

Play-by : Nina Dobrev
Vonal1 : Becca & Ash 3rZvgf4
Faj : Alakváltó
Posztok : 17
Kor : 22 éves
Lakhely : Seattle
User neve : Liya
Vonal2 : Becca & Ash 3rZvgf4
Családi állapot : Egyedülálló
Foglalkozás : Egyetemista
Felöltött alak : Gazella
Vonal3 : Becca & Ash 3rZvgf4
Becca & Ash Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Becca & Ash   Pént. Márc. 13, 2015 2:31 am

Attól függetlenül, hogy túl nagy megbánást nem tanúsítok, attól még sokat gondolok rá. Rá. A húgomra, a két öcsémre, és a szüleimre – vagyis a fogadott szüleimre. Sokat gondolok arra, hogy egy másodperc töredéke alatt vetettem véget az életüknek, s kavartam fel ezzel egyidejűleg a sajátomat. Valahol a lelkem mélyén biztosan bánom, elvégre sokat gondolok rá. Arra a napra, arra a végzetes estére, a vacsorára, és a nagy bejelentésre, miszerint én csak a fogadott gyerekük vagyok, és amitől végezetül elborult az agyam. Visszafordíthatatlanul.
Képszakadás.
A következő kép, ami elém tárult, egy jó fél óra múlva, hogy véres cafatok között dagonyázom, a véres cafatok pedig értelemszerűen a családom voltak. Nos, igen… ezek után az ember fia akaratlanul is számvetést végez. Mi történt? Miért történt? És végül, de nem utolsó sorban; mihez kezdjek most? Nehéz ilyenkor helyesen cselekedni, nem mintha egy ilyen szerencsétlen helyzetben egyáltalán lehetne helyesen cselekedni. Illetve lehetett volna, hiszen ennek már lassan öt éve, minimum. Nem is tudom pontosan, hogy mennyi idő telt el pontosan, annyi bizonyos, hogy a napok összefolynak az eset óta. És hogy helyesen cselekedtem-e?
Nem, nem hiszem. Elmenekültem. Leléptem. Mindent magam mögött hagytam – ennyire egyszerűen és könnyedén. Persze nem igen volt más választásom, mert ha ott maradok, akkor mostanra már minden bizonnyal halott lennék én magam is. Ami ugyan jogos lenne, ha azt nézzük, hogy én mit tettem akkor, és mit tettem azt követően, és teszek minden egyes nap. De az élni akarás erősebb volt mindennél. Tehát itt vagyok. Ez vagyok én.
Az állattámadás jó fedősztori volt, már ha valaki nem tudja rólam, hogy én mi vagyok. Vérfarkas vagyok – vagyis mint utólag kiderült, csak részben, félig –, így értelemszerűen az állattámadás kategória beleillik a profilomba. Vajon küldtek rám különleges FBI ügynököket is, akik profilt készítettek rólam? Vagy egyáltalán honnan tudnak rólam annyit, hogy rám találjanak? Pedig egészen idáig sikerült észrevétlennek maradnom, legalábbis nagyjából, de néhány hónapja, és különösképpen néhány hete mintha történt volna valami. Valami hiba a gépezetben, amit nem tudok beazonosítani, ami elkerülte a figyelmemet, és bizony azóta nincs megállás. A nyomomban vannak a rohadékok, állattámadás ide vagy oda. (Ez már rég nem arról szól.) Ez már valami más, valami egészen új. Valaki vadászik rám? Mármint úgy konkrétan valaki?
Becca azonban tudja rólam, hogy mi vagyok, nagyjából ismeri a múltamat, vagy legalábbis egy részét, és sosem ítélt el miatta. Habár ha megtudja, hogy én tettem azt, amit… hát nagy valószínűséggel meg fog változni a véleménye. Rólam meg úgy az egész helyzetről. Ettől függetlenül úgy érzem, hogy még mindig ő az, akiben a leginkább megbízhatok, és aki valóban képes lenne nekem segíteni. Márpedig most határozottan elég nagy bajban vagyok, úgyhogy módfelett jól jönne az a segítség. A kérdés már csak az, hogyha megtudja az igazat, utána hajlandó lesz-e még velem szóba állni? Vagy majd megijed tőlem? Ezt nem szeretném… Nem mindenkivel szemben vagyok ám vadállat. Ali legjobb barátnője volt, így értelemszerűen nekem is sokat jelent a leányzó. Azt hiszem, ő az egyetlen ember, aki megmaradt a múltamból… a régi életemből…
Nyilván nem egészen ilyesfajta köszöntésre számított, vagyis mivel egészen idáig abban a tévhitben élt, hogy meghaltam, valószínűleg egyáltalán nem számított semmiféle köszöntésre tőlem. Kíváncsian figyelem a reakcióját, ahogy az arca először ledöbben, aztán másodszor is ledöbben, harmadjára pedig nemes egyszerűséggel közelebb lép hozzám, majd felpofoz. Hát igen, valami ilyesmit vár el az ember fia egy hasonló helyzetben. Nem hibáztathatom érte, meg aztán különben is jó érzéssel tölt el az érintése, hiszen ezer éve nem találkoztunk, nem beszéltünk, nem érintkeztünk – semmilyen formában és/vagy értelemben véve sem.
- Igen, valóban élek… – erősítem meg az észrevételében, miközben gyengéden átkarolom a derekát, és magamhoz szorítom. Bevallom, nekem is hiányzott már. De ha neki is bevallanám, az meg olyan szentimentális dolog lenne, nemde?
- Hát tudod, itt-ott… világot jártam kicsit – válaszolok szemtelen lazasággal, noha a lelkem mélyén azért érzékelem a kérdésének súlyát. Mit mondhatnék, sosem voltam jó a magyarázkodásban, és szerintem nem is most fogom elkezdeni eme jártasságom továbbfejlesztését. – Na jó, igazából orbitálisan nagy trágyalébe keveredtem… – vallom be végül mégis, magamhoz képest viszonylag komoly arccal. A lebukás veszélyétől azonban nem kell tartania, legalábbis egyelőre, a könyvtárban szerintem biztonságban vagyunk, hiszen akik rám vadásznak nem sűrűn néznék ki belőlem, hogy ilyen helyekre járok. Lássuk be, kissé nonszensz lenne a művelet…

Anonymous
Vendég

Vendég
animae scrinium est servitus

Becca & Ash Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Becca & Ash   



Ajánlott tartalom
animae scrinium est servitus

Becca & Ash Empty
Vissza az elejére Go down
 
Becca & Ash
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Ώ IMMORTALIS.OSCULUM :: Washington state
A játéktér legfontosabb városai
 :: Seattle városa :: Egyéb helyszínek :: Városi könyvtár
-