Felhasználónév
Jelszó
Automatikus bejelentkezés 
:: Elfelejtettem a jelszavam!



Utolsó hozzászólások
Az utóbbi tíz üzenet
Carl Gustav Brändström

Kedd Dec. 17, 2019 1:52 pm
Quintus C. Dolabella

Vas. Jún. 11, 2017 10:20 pm
Maya Brändström

Szer. Május 24, 2017 8:29 pm
Quintus C. Dolabella

Hétf. Márc. 20, 2017 12:57 am
Jonah Benjamin Swanson

Kedd Szept. 06, 2016 10:21 pm
Maya Brändström

Csüt. Jún. 16, 2016 9:42 am
Cassandra

Vas. Ápr. 24, 2016 7:28 pm
Mammon

Csüt. Márc. 31, 2016 10:52 pm
Norah Sommers

Csüt. Márc. 31, 2016 10:11 pm
Lucretia Mantova

Csüt. Márc. 24, 2016 12:52 pm



Suttogó hangok
Üzenj másoknak • Ne hirdess!




Megosztás

 Carl & Dyson




Tárgy: Carl & Dyson    Szer. Júl. 30, 2014 9:37 am




Carl & Dyson

Semmi sem betegít meg jobban egy országot, mint amikor saját népe tagjai harcolnak egymás ellen.
Alig pár lépésnyire állok meg az utolsó, vizitre váró beteg ágyának végétől, a fehérre meszelt falú kórterem, fertőtlenítőtől szúrós szagú, szürke műanyag padlóján. Zöld műtősruhám fölé vett fehér köpenyem zsebébe nyúlok, amin ott lóg a nevemmel, státuszommal és fényképemmel ellátott kitűzőm, és kiveszek egy tollat. A nyakamban lógó sztetoszkópot megigazítom, és némán, egyenes háttal állok. Türelmesen várom, hogy az elsőéves rezidensekből álló orvoscsoport benyomuljon az ajtón, nyitva hagyva azt, ezzel belátást engedve a folyosóról. Csendben állva és a kórlapot tanulmányozva várom, hogy elcsendesedjen, és megnyugodva megálljon a kis társaság. A beteget én műtöttem, és minden nap bejöttem hozzá, így igazán könnyű most a helyzetem. A zöld műtősruhába bújt fiatalok tágra nyílt szemekkel bámulnak rám, én pedig mélyet sóhajtva nézek végig rajtuk, majd a beteg felé fordulok, és kedves mosollyal az arcomon lépek közelebb hozzá az ágy mellé.
-Hogy érzi magát, Mr. Wood? -kérdezem, majd a megnyugtató és nyilvánvalóan valótlan állítás után megpaskolom a férfi kezét, és a tanulók felé fordulok.
-Mr. Wood 47 éves. Sportsérülés miatt került osztályunkra, hat nappal ezelőtt végeztünk a jobb térden Green féle lágyrész plasztikát. Ki tudná elmondani egy térdsérülés patomechanizmusát? -kérdezem, és kihívóan fúrom kék szemeim az ijedt gyakornokok szemébe. Már ha rám nézne egyik is. A feszültséget szinte vágni lehet, egy légy zümmögését is lehetne hallani. Várok néhány másodpercet, mielőtt megszólalok. A hangom kitölti a kórtermet, pedig nem is emelem meg.
-Ennyire ne tolongjanak kérem, egyszerre csak egy!-mondom enyhe gúnnyal, de azért kedvesen, aminek hatására a kis csoport felengedve a feszültségből felnevet. A levegőben érződik a nappali műszak vége, és a péntek. Szabad hétvégéjük lesz, míg én természetesen megint ügyelni fogok. Leteszek a kínzásukról, érzem, hogy semmi értelme. De kötelességem legalább a hétvégére valami feladatot adni nekik amin rágódhatnak, így belekezdek a magyarázatba.
-A Ligmentum Collaterale Laterale izolált sérülése bekövetkezhet csavarodó behatásra, vagy berotáció és hyperextenzió, vagy kirotáció és valgus hatására. Kombinált sérülés, azaz ligamentum collaterale mediale és a tok együttes szakadása jöhet létre, ha a térdet lateralis oldalról éri erőbehatás, amelyre a térd valgus és kirotációs helyzetbe kerül. Ugyanez a sérülés következhet be, ha a láb medialis oldalát éri erőbehatás...-mondom, majd beszélek, magyarázok és a takarót felemelve és a kötésekből kihámozva a beteg térdét szemléltetem a mondandómat. A hangomon kívül csak a jegyzetelés jellegzetes hangja és a kórházi folyosóról beszűrődő zajok hallatszanak. Mondandóm befejeztével visszateszem a beteg kötését, és a tanulók felé fordulok ismét.
-Nos, Mr. Wood kicsit jobban odatette magát a barátságos mérkőzésen az ellenfél kapujánál, így élvezhette egy héten át a vendégszeretetünket. S hogy mi ebből a tanulság? -kérdezem a hallgatókat, akik már láthatóan tűkön ülnek.
-A tanulság az, hogy ha félrekacsintgatunk a házunk tájáról, vagy legyünk nagyon óvatosak, vagy hallgassunk inkább az asszonyra, és menjünk horgászni. -mondom kedvesen, mire a kis csoport hangos röhögésben tör ki.
-Nos, kérünk még Mr. Woodnak egy röntgent, majd úgy hiszem, hogy megfelelő tájékoztatás után a kedves neje gondoskodására bízhatjuk. Nemsokára visszajövök a zárójelentéssel, és hazamehet.-mosolygok a láthatóan hálás betegre. Kissé megforgatom a szemem, és kezemmel intek az ajtó felé, engedélyt adva a rezidenseknek, hogy elmehetnek, majd én is a vidáman csivitelő társaság után indulok.
-De ne higgyék azonban, hogy a nem megfelelő felkészültségük nem von maga után szankciókat!-emelem fel a hangom kissé, de jól tudom, hogy csak az utolsó néhány ember hallotta meg, s még kevesebb figyelt oda rám. Mindegy, majd hétfőn böjtölhetnek. Fáradtan lépkedek ki az ajtón. Agyam már egy másik problémán kattog, ami túlnő Mr. Wood térdén és ezen az egész kórházi részlegen is. Nem véletlenül várom ilyen sürgősen az idehívott vendégemet. Carl Gustav Brändström neve egybeforrt a történelemével. Elődeim egyike ő, és én mélyen tisztelem a tudását. Valaha Károly király mellett volt, így katonai dolgokban nagyon is bízom az ítéletében. Elgondolkozva pillantok az órámra. Épp a megbeszélt időponton áll, és én csak annyit üzentem, hogy jöjjön az osztályra. Semmi egyebet, bár ha figyeli az eseményeket, sejtheti, hogy mi miatt hívattam ilyen sürgősen ide.

 
by Δ




Dr. Dyson Martin Dreyfus
IV. Nemzetségfõ
Magic is in my blood

Dr. Dyson Martin Dreyfus
animae scrinium est servitus

Egyedi Titulus : Doki
Gif vagy kép : Carl & Dyson  GIF%2BJohnWasNotTheOnlyOne%2Blilybop
Play-by : Adam Lambert
Vonal1 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Faj : Mágus -Tűzmágus - Fény
Posztok : 71
Kor : 30
Lakhely : Seattle
Rang : Nemzetségfő
User neve : L
Vonal2 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Családi állapot : Victoria, szívem kírálynője...
Különleges képesség : Tűzlabdák, tűzostor alkotása, irányítása - Tűzzé válás - illanás(tűzoszloppá válva eltűnni valahonnan) - Tűzelementálok idézése (12 fő) - Nagy kiterjedésű tüzek (pl. erdőtűz) támasztása-elsorvasztása - Égető érintés (parázsló érintéstől, végtagok lángra lobbantásán keresztül, egészen valaki elégetéséig) - Szerelmi mágia: bájital, kötés, szétválasztás - Víziókeltés - Lelket sorvaszt (letargiába, mély depresszióba taszít, mely akár öngyilkosságig is fajulhat) - Gyógyító fény: (súlyos, életveszélyes sebek, betegségek, csonttörések kezelése gyógyító fénnyel) - Mentális pajzs kiterjesztése 2-5 főig - Tenyérjóslás: illető egész életére kiterjed (sorsfordító mozzanatok, halál pillanatának látása) - Múltba tekintés: látja valaki múltját születésének pillanatától az adott pillanatig - Állati beszéd: megérti az állatok nyelvét, gondolati úton kommunikál velük - Telekinézis: tárgyak mozgatása gondolatátvitellel - Telepátia: kommunikáció gondolatátvitellel - Idéző mágia: jó vagy rossz szellemek idézése - Ráolvasás: akaratátvitel, mentális parancsok sugárzása - Illúziókeltés: saját külső megváltoztatása

Foglalkozás : sebész szakorvos / brókercég tulajdonos
Vonal3 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Carl & Dyson  Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Carl & Dyson    Szer. Júl. 30, 2014 8:32 pm

Az iskolának most vége, így a nyári délelőttjeim üresek elméletileg. Gyakorlatban azonban mindig akad tennivaló, ha mást nem, hát valami edzeni vagy elmélkedni valót mindig találok magamnak, amivel az időt tevékenyen tölthetem, hiszen a henyélés és az idő pazarlása koránt sem jellemző rám, ami azt illeti. Mondjuk ma nem szorulok arra, hogy programot találjak ki magamnak, hiszen a nemzettségfőnk kíván velem szót váltani, én pedig első szavára azonnal megyek, már megszokásból is. Én is voltam az ő posztján, sőt, az állam mágusainak első nemzettségfője voltam, mondhatni alapító atya vagyok és ilyen nememben immár majd száz éve az egyetlen, ha minden igaz. A tanács tagjaként is tudom, hogy milyen fontosak ezek a dolgok, így az, hogy gyorsan reagáljak és menjek, csak még inkább indokolt, szigorú evangélikus neveltetésemről és katonai múltamról nem is beszélve... Ezért áll meg gépjárművem szépen időben Dyson munkahelyének parkolójában, ezért szállok ki és zárok határozott mozdulattal, majd céltudatos léptekkel rovom a folyosókat a megbeszélt helyet felkeresve, hogy teljesen pontosan érkezzek. Olyan erénynek tartom a pontosságot és a precizitást, ami kánon, zsinórmérték, tőle eltérnem vétek lenne, hiszen ez magam felé elvárás, a másik felé pedig udvariasság, egy nemzettségfő pedig meg is érdemli az udvariasságot teljes mértékben.
-Üdvözletem Mr. Dreyfus! - hangom megfelelően csendül meg, ahogy eléggé közel érek és kezet is rázok vele, hiszen nincs köztünk oly rossz viszony, eleddig támogatói és segítői, tanácsadói között tudhatott az ifjú fénymágus, sőt, nem is oly rég még tanítványom is kisegítette, amivel hálára kötelezett, én pedig nem vagyok háládatlan. - Jöttem, ahogy kívánta. - toldom meg szavaim egy biccentéssel is. - Itt óhajtja megbeszélni a kérdéses problémát, avagy négyszemközt? - nem térek még rá semmire, hisz nem tudom mik a szándékai, a helyet ő jelölte meg, az azonban kérdés, hogy a folyosókon korzózva kívánja megvitatni velem a kérdést, avagy egy irodában, ami praktikusabb lehet, hiszen nem egyszerű halandók füle hallatára kéne ezt tennünk, emellett a kihallgatás és a kémkedés veszélye is fennáll. Igyekszem szürke eminenciás lenni, hátulról rendezni a dolgokat, hagyok teret a fiataloknak, nem kívánom azt, hogy tanítványom igya meg esetlegesen a levét annak, hogy túlzottan beleártom magam bizonyos dolgokba. Az én érdekem az, hogy nagyobb halnak tűnjön sok fiatal nálam, én pedig nyugodtan úszhassak és teljesíthessem a rám rótt feladatot, bár napról napra kérdés számomra, hogy pontosan mi ez, meddig élek még és mit kell elvégeznem? A jövő még ködbe burkolózik, azonban a fokozódó nyomás nagy vihart sejtet és úgy érzem, hogy az én feladatom ebben lesz majd... Annyi bizonyos, hogy ha kérdő tekintetem megkapja a másik feleletét, aszerint cselekszem s kezdhetünk majd bele a megbeszélésbe. - Kérem, mondja el, hogy milyen ügyben kíváncsi a véleményemre! - finom mosollyal kérem meg Dysont, ha elindultunk valamerre és már beszélgethetünk nyugodtan, hiszen sejtem, hogy miről van szó és ezt ő is tudja, de én az ő szavait akarom hallani, nekem most az a fontos.

Carl Gustav Brändström

Carl Gustav Brändström
animae scrinium est servitus

Play-by : Andrew Cooper
Vonal1 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Faj : mágus
Posztok : 2163
Kor : 334 év
Lakhely : Bellevue
Rang : boszorkánymester-tanács tag
User neve : G
Vonal2 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Különleges képesség : mágus vagyok....
Foglalkozás : jelenleg történelem-latin szakos tanár
Felöltött alak : ember
Vonal3 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Carl & Dyson  Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Carl & Dyson    Szer. Júl. 30, 2014 8:59 pm




Carl & Dyson

Semmi sem betegít meg jobban egy országot, mint amikor saját népe tagjai harcolnak egymás ellen.
A kórtermet és Mr. Woodot magam mögött hagyva lépek ki a folyosóra, és jobbra tekintve látom, hogy a tanítványaim máris nevetgélve indulnak az öltözők felé. Félmosoly húzódik ajkaimra, eszembe jut, amikor még egyetemre jártam. Fiatal voltam, tele reménnyel és álmokkal, vágyakkal. Hajtottam a dicsőséget, nem kímélve energiát és időt, hogy a legjobb legyek, ahogy a nagybátyám tanította. Keményen küzdöttem, fiatalabb is voltam a többieknél, gyorsabban haladtam, elkönyveltek zseninek. Pedig nem voltam az, csupán több energiát fektettem a hétköznapokon a tanulásra, a gyakorlásra, mindig készen álltam a megmérettetésre, hogy aztán summa cum laude diplomázva az orvosin...egy csapat huszonévest próbáljak rávenni, hogy figyeljenek oda akkor is, ha megcsapja őket a szabadság szele, hisz a mi szakmánk kiszámíthatatlan, lehet, hogy műszak vége előtt három perccel kell bevállalnunk egy több órás műtétet. Az órámra pillantok, épp hat órán áll a mutató, erre az időpontra várom a szenátus egy tagját, akit nagyon is tisztelek és kedvelek is, sőt nemrég a tanítványát, Victoriát is sikerült egy véletlen folytán vendégül látnom a házamban egy éjszakára. S bár szívesen társalognék a szépséges szőke lányról, legnagyobb sajnálatomra nem emiatt kértem meg a nagybecsű mestert, hogy csatlakozzon hozzám.
Sóhajtva indulok a beteg kórlapjával a másik irányban lévő nővérpult felé, mikor megpillantom a mágusmester egyenes tartással álló alakját. A szürke folyosó mozgó hullámzásában olyan, mint egy megingathatatlan tartópillér, körülötte kórházi egyenruhába bújt nővérek és orvosok jönnek-mennek, betegek kerülik ki maguk előtt tolt infúziós állvánnyal, de Ő...áll, mint a cövek, és csak akkor mozdul, mikor meglát. Hozzá sietek, és határozottan, de barátságosan szorítom meg a felém nyújtott kezet.
-Üdvözlöm, Mr. Brändström, köszönöm, hogy ide fáradt. -mondom barátságos hangon, és én is biccentek felé. Másoknak talán mesterkéltnek tűnhet a kis rituálé, de nekünk, akik magas beosztásban helyezkednek el a mágusok és boszorkányok rendjében, természetes.
-Nem, jobb, ha az irodámban beszéljük meg a dolgokat. Csak egy pillanatnyi türelmét kérem, elnézést.-mondom, s ellépve mellőle az alig két lépésnyire lévő nővérpulthoz lépek. Azonnal ott terem a semmiből egy asszisztens, és figyelő tekintetébe nézve adom ki az utasításokat.
-Üdvözlöm, Miss Richards. Kérem intézkedjen, hogy Mr. Wood a hatosban még ma lekerüljön a röntgenre. Háromirányú felvételt kérnék, és az eredményt azonnal kérem az irodámba. Készítsék elő a zárójelentését, még ma szeretném, ha haza engednénk. Köszönöm. -mondom barátságos, de határozott hangon, miközben az orrom alá dugott néhány papírra firkantom a nevem.
-Iged, Dr. Dreyfus, azonnal intézkedem. -válaszolja a rövid, vörös hajú, nyurga nővér, és sietős léptekkel indul a dolgára. Visszafordulok a mágusmesterhez, és kezemmel magam elé mutatva intek, hogy indulhatunk. A folyosón előrenyomakodva, betegek, nővérek és orvosok közt haladunk el. Még nem beszélhetek, ki kell várnom, míg biztonságosabb helyre érkezünk.
Befordulva az egyik mellékfolyosóra már bátrabb lehetek, hisz itt csak az orvosi szobák vannak, irodák és a pihenők. Vendégem máris rákérdez hívásom okára, ám még mindig nem érzem biztonságosnak a helyet, hát válasz helyett csak kinyitom az irodám ajtaját, és előre engedem a mestert.
-Kérem, foglaljon helyet, és máris megbeszéljük. -mondom, és beteszem magam után az ajtót.
-Egy italt, üdítőt, kávét? Bármit?-kérdem tőle, és a nagy, barnára pácolt fa íróasztal mögé lépek. A mögötte lévő bőrrel bevont széket kicsit hátra tolom, és helyet foglalok, elgondolkozva nézek szét a szobában, keresem a gondolataim. Szemem végigfuttatom a magas, sötétbarna könyvespolcon, amin különböző szakorvosi könyvek sorakoznak szép rendben, a mellette elhelyezkedő irattartó fiókrendszeren, a szekrénysoron, és megpihen a falon lógó fekete keretbe foglalt festményen. Egy sebesült katonát ápol a háborúban egy szanitéc. Gyönyörű kép, a vonásokon áthat a kétségbeesés, a remény, a fájdalom és a jó szándék.
-Aggódom, Mr. Brändström, jobban mint valaha. -kezdek bele visszafogott de határozott hangon. -Nem mondok újdonságot, gondolom hallotta Ön is, hogy a Szakadárok újabb támadást intéztek az újonnan épülő True Blood gyárak ellen, s hogy az emberek egyre vadabbul indulnak háborúba ellenünk. Ám nemrég olyan híreket kaptam, amely mellett már nem tudok szó nélkül elmenni.
A feszültségem növekszik, ahogy eszembe jutnak a megkapott jelentések, érzem, hogy a tenyerem forrósodni kezd, és megelőzvén a bajt, inkább felállok, és az ablakhoz lépek. Tekintetem a kinti világra vetem, de gondolataim nem hagyják el a szobát, sem a problémát. Kezem a hátam mögött összekulcsolva elgondolkozva állok, és halkan, már-már csalódott hangon folytatom.
-A mostanában lezajlott események kimenetele...hmm....hogy is mondjam...-kezdem, s kissé visszafordulva az ablaktól egyenesen a szemébe nézek. -...merőben furcsának tűnik nekem. Szakadárok és emberek támadnak az általunk szervezett titkos védelmi csoportokra? Otthonaikban támadnak meg mágus családokat, ám feltehetően nem véletlenszerűen. Egyre inkább olyanokat, akik valamiféle befolyással rendelkeznek? Akár olyannal is, amiről igen kevesen tudhatnak. Nem gyanús ez egy kicsit? Mi a véleménye ezekről, Mester?-kérdezem, és arcomon az aggodalom és a düh árnyéka suhan át. Nagyon is kíváncsi vagyok a véleményére, és tökéletesen megbízom a lojalitásában és a hűségében.
Ugyan fiatal vagyok, és talán messzemenően nem értek úgy a háborúhoz, mint jóval tapasztaltabb és idősebb katonai múlttal rendelkező társaim, de van valami amiben az élen járok. Szívvel-lélekkel törődöm rendem minden tagjával, a legkisebbtől a legnagyobbig, és soha nem voltam gyáva, ha arról volt szó, hogy a véremet áldozzam az enyéimért. Az erőm meghaladja korom mágusainak erejét, és bármikor kész vagyok legjobb tudásom szerint bevetni. De ez most nem az az idő, mikor ész nélkül rohanhatok a csatatérre. Mert úgy tűnik, a háború egyre inkább a köreinkben zajlik, sem mint az utcákon, és félek, igazi vesztesei mégiscsak az ártatlanok lesznek majd...
by Δ




Dr. Dyson Martin Dreyfus
IV. Nemzetségfõ
Magic is in my blood

Dr. Dyson Martin Dreyfus
animae scrinium est servitus

Egyedi Titulus : Doki
Gif vagy kép : Carl & Dyson  GIF%2BJohnWasNotTheOnlyOne%2Blilybop
Play-by : Adam Lambert
Vonal1 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Faj : Mágus -Tűzmágus - Fény
Posztok : 71
Kor : 30
Lakhely : Seattle
Rang : Nemzetségfő
User neve : L
Vonal2 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Családi állapot : Victoria, szívem kírálynője...
Különleges képesség : Tűzlabdák, tűzostor alkotása, irányítása - Tűzzé válás - illanás(tűzoszloppá válva eltűnni valahonnan) - Tűzelementálok idézése (12 fő) - Nagy kiterjedésű tüzek (pl. erdőtűz) támasztása-elsorvasztása - Égető érintés (parázsló érintéstől, végtagok lángra lobbantásán keresztül, egészen valaki elégetéséig) - Szerelmi mágia: bájital, kötés, szétválasztás - Víziókeltés - Lelket sorvaszt (letargiába, mély depresszióba taszít, mely akár öngyilkosságig is fajulhat) - Gyógyító fény: (súlyos, életveszélyes sebek, betegségek, csonttörések kezelése gyógyító fénnyel) - Mentális pajzs kiterjesztése 2-5 főig - Tenyérjóslás: illető egész életére kiterjed (sorsfordító mozzanatok, halál pillanatának látása) - Múltba tekintés: látja valaki múltját születésének pillanatától az adott pillanatig - Állati beszéd: megérti az állatok nyelvét, gondolati úton kommunikál velük - Telekinézis: tárgyak mozgatása gondolatátvitellel - Telepátia: kommunikáció gondolatátvitellel - Idéző mágia: jó vagy rossz szellemek idézése - Ráolvasás: akaratátvitel, mentális parancsok sugárzása - Illúziókeltés: saját külső megváltoztatása

Foglalkozás : sebész szakorvos / brókercég tulajdonos
Vonal3 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Carl & Dyson  Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Carl & Dyson    Szomb. Aug. 09, 2014 5:44 pm

A kötelesség nem ismer határt nálam, ez az igazság. Gyerekkoromtól kezdve nevelték belém ezt szüleim, a mágusok, a sereg, a királyom, gyakorlatilag az egész engem körülvevő világ évtizedekig, ami azt eredményezte, hogy lételem legyen a kötelességtudat bennem. Ezért amikor a nemzetségfő hív, én már lépek is, hogy segítségére lehessek. Tanácstagként és az egyik alapítóatyaként ez számomra természetes. Sietős lépteim hamar elérik a megbeszélt találkahelyet Dyson munkahelyén. A választás mellesleg sugallja, hogy az ügy tényleg nem tűr halasztást, tehát igyekezetem csak fokozta a tény, hogy munkaidőben kell összefutnom a nemzetségfővel.
- Mi sem természetesebb Mr. Dreyfus. - mondom finom mosollyal arcomon az üdvözlő szavaira. Ez már kevésbé szertartásos, de őszinte, ezt a másik is tudhatja. Viszont a kötelező udvariassági körök után ideje a konkrét kérdés után néznünk, úgy érzem. Kérdésem is ezt vetítette elő, amivel sikerül is előre mozdítanom a dolgokat, a mágus szavaira pedig biccentek.
- Csak nyugodtan. - intézze el amit kell, hogy nyugodtan beszélhessük meg a dolgokat, mert aggasztó a helyzet, ami miatt idefáradtam. Hagyom tehát Dysont intézkedni, majd amikor ezzel megvan, követem is a folyosók labirintusában megindulva. Persze nem síri csendben haladunk, mint két robot, hanem el is kezdem a probléma feszegetését, de oly módon, hogy a jelenlegi nyilvánosság, az esetleges hallgatóságnak az ne mondjon semmit. Manapság sajnos rá kellett szokni erre a titkolózó megoldásra, ez kicsit arra emlékeztet, amikor a régi időkben kémgyanús napokon próbáltunk társalogni. Hiába, a világ nem változik, háborúk, kémek, illetéktelenek... Választ azonban még nem kapok, de elérjük Dyson irodáját, így már sokat nem kell várnom.
- Köszönöm. - biccentek ismét, ahogy helyet foglalok az irodában. - Igazán kedves, de nem élnék most vendégszeretetével, köszönöm. - adom meg a választ kínálós kérdésére. Jelenleg tényleg nincs semmire szükségem, ezt igyekeztem úgy tudtára adni, hogy ne is sértsem meg, hiszen értékelem szívélyességét. Amíg Dyson helyet foglal és nem szól, követem kalandozó tekintetét, egyenest a festményre, amit én is megnézek magamnak. - Ha tudná az alkotó, hogy mennyivel mocskosabb és durvább a valóság... - morzsolom el szavaim kevésbé hallhatóan fogaim között, bár a nemzetségfő szerintem így is meghallotta azokat, de mintegy magamnak szántam ezt a gondolatfoszlányt, ami a bennem keringő ideákból vált ki. Dyson belekezd a probléma vázolásába ahogy kértem, én pedig figyelmesen hallgatom.
- Igen, ez nem újság, de fontos láncszem a kapcsolati rendszerben, az bizonyos. - biccentek, majd várom az aktuális probléma vázolását. Tudom, hogy mi lehet a gond, de Dysontól akarom hallani a dolgot a saját szavaival. Így már egyből lesz lehetőségem leszűrni vélekedését, álláspontját, vagy azt, hogy van-e már valami elképzelése a megoldásra. Szavait komor arckifejezéssel hallgatom meg, feleletem azonban pillanatot se késik, nem sokat gondolkodom, egyből a válaszadás ösvényére lépek.
- Nem épp új jelenség, a nagy autodaphék előestéit idézi, mint mondjuk Salem... láthatóan mágus csoportok nem keverednek bele a dologba, főleg emberek cselekszenek, meg a szakadár vámpírok. Az ő jelenlétük az ügyben így még inkább meglepő, azonban a paradoxon feloldható. Tudható továbbá az is, hogy a védelmi hálózatunk gyengül ezekkel a támadásokkal, sőt, a hírük messzemenően rontja a fénymágusok morálját. Ravasz módon kifundált dolog ez Mr. Dyson. - kis szünetet tartok, míg állam alá támasztom összekulcsolt kezeimet, aztán folytatom. - Ennek tükrében a paradoxon feloldása a következő: az árnymágusok mind szakadár vámpír, mind emberi, leginkább vadász csoportokat információval látnak el, hogy minket meggyengítsenek, a piszkos munkát így végezve el. Ez önmagában is taszító, az azonban még inkább, hogy a mieink között lapulnak ügynökeik, vagyis áruló fénymágusok. - keményen villannak meg kék szemeim, ahogy a mondat elhagyja ajkaimat, majd felemelkedem támaszomról és úgy folytatom. - A helyzet sok választást nem hagy éppenséggel. Van is kész akciótervem, ha éppenséggel kíváncsi rá. Azt viszont most megmondom, hogy nem épp könnyű. - már forgattam a dolgot magamban egy ideje, az utolsó darabok a kirakósomban azonban csak most kerültek a helyükre.

Carl Gustav Brändström

Carl Gustav Brändström
animae scrinium est servitus

Play-by : Andrew Cooper
Vonal1 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Faj : mágus
Posztok : 2163
Kor : 334 év
Lakhely : Bellevue
Rang : boszorkánymester-tanács tag
User neve : G
Vonal2 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Különleges képesség : mágus vagyok....
Foglalkozás : jelenleg történelem-latin szakos tanár
Felöltött alak : ember
Vonal3 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Carl & Dyson  Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Carl & Dyson    Szomb. Aug. 23, 2014 10:52 pm




Carl & Dyson

Semmi sem betegít meg jobban egy országot, mint amikor saját népe tagjai harcolnak egymás ellen.
Pontosan érkezett Carl, mint egy svájci óra, így a kötelező udvariassági körök után már kissé enyhültebb hanghordozással kérek elnézést a Mestertől, hogy aztán az imént magára hagyott beteg miatt intézkedjek, majd az irodák felé indulok a vendéggel. Nem fedem még fel a témát, bár tudom jól, hogy ő is sejtheti miért hívtam ide. Mindketten tudjuk, hogy nem érdemes most ezekben a zavaros időkben az emberekben bízni, sosem tudhatjuk, hol lapul meg az áruló, így csak felületes dolgokról beszélünk. Na és persze ezek az információk nem is tartoznak senki másra. Az irodába érve illendően kínálom itallal és kávéval Carl-t, aki most nem kíván semmit, és emiatt nem neheztelek rá.
Az asztalom mögé sétálok, és leülök a forgószékbe, elgondolkozva nézve végig a bútorzaton és megpihentetve a szemem a falon függő festményen.
Nem kerüli el a figyelmem Carl megjegyzése, de nem szándékozom reagálni rá. Sokkal jobban lefoglalja a gondolataimat az aggasztó körülmények sorozata, mint az, hogy a festő milyennek képzelte a háborús övezetben életet mentő szanitéc és a sebesült katona pillanatnyi képét.
Vázolom a helyzetet Carlnak, és kíváncsi vagyok rá, mi a véleménye. Nem vagyok ostoba, tudom, hogy eddig is voltak a soraink közt gyengébb, könnyebben megtörhető lelkek. A fénymágusok természetüknél fogva törekszenek a jóra, és ezt nem nehéz kihasználni. Mégis, eddig tudtuk tartani magunkat. Most azonban az a sejtésem, hogy magasabb körökben kell keresni a bajt, és tudván, hogy Crystal, a rendfőnökünk kizárható a körből, magamról nyilván tudom, hogy nem adok ki titkos információkat, Carlban pedig a bizalmam 300%-os, marad még tizenkét szenátustag, és az alattuk tevékenykedő rendtagok, valamint azok ismeretségi köre. potom néhány százezer ember, igazán könnyedén megtaláljuk a téglát. Persze nem vádolok én előzetesen senkit semmivel, lehetséges, hogy ezek az információk véletlenül kerültek ki, esetleg zsarolás által, de most itt nem is az a fontos, hogy jutottak ki az adatok, hanem az, hogyan tudnánk betömni a rést a pajzson. Amint befejezem a probléma vázolását , Carl azonnal készen áll a válasszal, amit én az ablaknál állva érdeklődéssel hallgatok, miközben a szemébe nézek.
-Igen, magam is így látom. A kétségbeesés kezd terjedni, a bizalom, az összetartás és az egymásba és a vezetőkbe vetett hitük kezd elhomályosulni, ami a fénymágusoknak mindig is a központi erőforrást jelentette. Ha megrendülnek a falaink, ha már az alap rezegni kezd, nem lesz ami egyben tartsa a népet, és akkor végünk. -mondom, miközben visszaülök a székembe. Már kicsit lenyugodtam, nem szándékozom felgyújtani a saját irodámat. Carl-t figyelem, és komor arckifejezéssel hallgatom. Összeszűkült szemmel állom a tekintetét, és látom rajta is a harcias dühöt. Igen, nem véletlenül bízom annyira az ítélőképességében. Volt már együtt pár igen rizikós helyzetünk, és a segítségével mindig pozitív eredménnyel zártunk, így mikor azt mondja, amire én is gondoltam, borús tekintettel sóhajtok, és a tekintetem az asztal lapján heverő papírlapokra irányul. Sosem hittem volna, hogy valaha sor kerül majd ehhez hasonló beszélgetésre, mindig úgy hittem hogy a fénymágusoktól távol áll az árulás fogalma. De be kell látnom, hogy ők is csak emberek, hibáznak, néha tudatosan, és -remélem jelen esetben- öntudatlanul.
-Hmm...akkor a sejtésem beigazolódni látszik. - mondom magam elé elhúzva kissé a szám, majd ismét felnézek Carl kék szemeibe. Megnyerő pasas, és akaratlanul jut eszembe az, hogy Ő biztos jobban csinálta volna az irányítást. Az önbizalmammal nincs baj, tudom az értékeim, de a korlátaimmal is tisztában vagyok, és most bűntudat kezd gyötörni a kialakult helyzet miatt. Magam hibáztatom, hogy ezek az események megtörténtek, de nem tudom hol hibázhattam. Hisz minden tőlem telhetőt megtettem. Szorosan együttműködtem a szenátussal, a mesterekkel, közben persze jelen voltam a boszorkánytanoncok vizsgáinál, és tényleg úgy érzem, erőmön felül teljesítettem mindent. Ezek szerint valahol mégis kiengedtem a kezemből a gyeplőt, ha bárki ujjat mer húzni velem és az enyéimmel. Ez pedig nem maradhat ebben az állapotban, így érdeklődéssel fordulok Carl felé.
-Ettől tartok én is. Nincs sok választásunk, és a lehetőségeink közül egyik sem túl...biztató, hogy úgy mondjam. Kíváncsian hallgatom a tervét. - bólintok, és hátradőlök a székben. Bízom benne, hogy kitalálunk valami használhatót, mert ha ez így marad, nem sokáig tudjuk fenntartani a várunkat, amit annak idején épp Carl-lal karöltve alapoztak meg őseink.
by Δ




Dr. Dyson Martin Dreyfus
IV. Nemzetségfõ
Magic is in my blood

Dr. Dyson Martin Dreyfus
animae scrinium est servitus

Egyedi Titulus : Doki
Gif vagy kép : Carl & Dyson  GIF%2BJohnWasNotTheOnlyOne%2Blilybop
Play-by : Adam Lambert
Vonal1 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Faj : Mágus -Tűzmágus - Fény
Posztok : 71
Kor : 30
Lakhely : Seattle
Rang : Nemzetségfő
User neve : L
Vonal2 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Családi állapot : Victoria, szívem kírálynője...
Különleges képesség : Tűzlabdák, tűzostor alkotása, irányítása - Tűzzé válás - illanás(tűzoszloppá válva eltűnni valahonnan) - Tűzelementálok idézése (12 fő) - Nagy kiterjedésű tüzek (pl. erdőtűz) támasztása-elsorvasztása - Égető érintés (parázsló érintéstől, végtagok lángra lobbantásán keresztül, egészen valaki elégetéséig) - Szerelmi mágia: bájital, kötés, szétválasztás - Víziókeltés - Lelket sorvaszt (letargiába, mély depresszióba taszít, mely akár öngyilkosságig is fajulhat) - Gyógyító fény: (súlyos, életveszélyes sebek, betegségek, csonttörések kezelése gyógyító fénnyel) - Mentális pajzs kiterjesztése 2-5 főig - Tenyérjóslás: illető egész életére kiterjed (sorsfordító mozzanatok, halál pillanatának látása) - Múltba tekintés: látja valaki múltját születésének pillanatától az adott pillanatig - Állati beszéd: megérti az állatok nyelvét, gondolati úton kommunikál velük - Telekinézis: tárgyak mozgatása gondolatátvitellel - Telepátia: kommunikáció gondolatátvitellel - Idéző mágia: jó vagy rossz szellemek idézése - Ráolvasás: akaratátvitel, mentális parancsok sugárzása - Illúziókeltés: saját külső megváltoztatása

Foglalkozás : sebész szakorvos / brókercég tulajdonos
Vonal3 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Carl & Dyson  Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Carl & Dyson    Hétf. Okt. 06, 2014 9:55 pm

Sötét időket élünk, ez kétségtelen, én mégsem vagyok teljesen borúlátó. Lehet azért, mert már nem egy válságot, kataklizmát, világégést átéltem? Lehet... De inkább arra gondolok, hogy érzéseim szerint földi utamnak már utolsó szakaszához érkeztem, ez csak a végső feladat egyik fő felvonása lesz, ami most következik. Csak ezt kell már kibírnom... Talán az is megkönnyebbüléssel tölt el, hogy így megvilágosul előttem végső célom, ami nekem adatott a sors, Isten, a Nornák, vagy a Párkák, netán Allah (ki hogy nevezi) által. Az is reménységgel tölt el, hogy a velem szemben ülő mágust ismerem s így egy kiváló és jó embert tudhatok népem élén, ami manapság véleményem szerint igen ritka dolog. És ott van tanítványom is. Igen, az a tudat, hogy vannak még jó emberek, azt jelenti, hogy van remény. Ugyanakkor a jelen küzdelmei, a jelen feladatai még itt vannak s egy ilyen megoldása végett ülök most Dyson irodájában.
-Pontosan. Egyenként sebezhetőbbek vagyunk, kiváltképp egy szervezett ellenséggel szemben. Ugyanakkor az individuumok fontosságát sem szabad figyelmen kívül hagyni, a közösség eltérő egyénekből épül fel ugyebár, amiket közös cél mozgat. Az tehát, hogy közös cél és így egységes akarat foganjon meg, az ön egyik leginkább előbbre való feladata Mr. Dreyfus. A rendszer működtetésében pedig a tanács segít, ezzel nem kell törődnie, csak ellenőrizni azt. - a munka megosztás és a feladatkörök megfelelő elhatárolása is létfontosságú, ezt Dyson is tudja, de úgy érzem, érdemes figyelmeztetnem rá, így ha netán kérdése lenne, tanácsra lenne szüksége, vagy netán lenne ötlete, azt elővezetheti én pedig segíthetek. Örömmel veszem észre, hogy a nemzettségfő valamelyest megnyugodott első indulatából, ez jó jel önmérsékletét és döntési kvalitásait tekintve. Az évek összecsiszoltak minket, minden együtt leküzdött nehézség építette ezt a nagyfokú bizalmon alapuló kapcsolatot.
-Pontosan. - bólintok én is komoran. Rossz dolog ez, de potenciálisan számolni kellett a bekövetkezésével. - Az élet mocskos, az emberek esendők. De kiút mindig van valamilyen formában. - kijelentésemet nem kíséri bíztató mosoly, minden szót komolyan ejtek ki, sugallva a másik számára, hogy a kiút nem csak happy end, de bármilyen befejezés esélyes, akár a legrosszabb is, mert az is kiút egy szituációból, legalábbis számunkra mindenképp az lesz, mert az exitus, halál lesz. Engem ez a kilátás nem rémít el, eleget éltem és ha ez a sorsom, nem ok nélkül fog megtörténni, az a világ rendjébe fog illeszkedni, ebben biztos vagyok. Dyson esetében azonban nem látom ezt a magabiztosságot, sőt annak az ellenkezőjét pillantom meg a tekintetében, így alkalmasnak érzem, hogy ismét szóra nyissam a szám.
- Nyugalom, ami emberileg megtehető volt, azt megtette, ennél többet én se tehetnék a helyzetében. Ilyen nehéz állapot már régen nem uralkodott a népeink között, ez mindig új iskolát, új tapasztalatokat jelent a vezető számára, a rossz hír pedig az, hogy nincs hozzá tanár: mindenki magának tanulja ki és végez, vagy bukik el érdemei szerint. Én segíteni fogok végig ahogy tudok, de az ön játszmájában kedves doktorom, én is csak sakkfigura vagyok. Hogy melyik, az az ön döntése. - Most egy finom mosoly is társul a kijelentésemhez, kicsit olyan hangnemet ütök meg, mint amikor Victoriával beszélek, de igyekszem elkerülni a kioktatást, nem akarok ilyen érzéseket kelteni a másikban, csak támogatást nyújtani. - Rendben, akkor vázolom. - fonom össze állam alatt ujjaimat, majd egy kis koncentrálással összeszedem a tervem végleges pontjait, hogy egységes, szervezett gondolatokat mondhassak el. - Nem lesz újszerű a megoldás, mondhatni régi intrikus trükkről van szó. Ennek a sakkjátszmának a kulcsfigurája én leszek. Mivel belső léket kell megtalálnunk, ezt a legkönnyebben mélyre ásással és beépüléssel lehet megtenni. Kettőnk jó viszonya és a szenátusban betöltött szerepem köztudott és széles körben ismert, erre tudunk építeni, ugyanis az lesz a feladat, hogy a kegyvesztettségemet kell produkálnunk. Fokozatos elhidegülést, először apró jelekkel, a bizalmatlanság tanújeleivel, majd egy nyilvános tanácsülésen vitával és azzal a végeredménnyel, hogy renegát státuszba vonulok. Folyamatosan kezdem majd a munkáját bírálni, az elégedetlenségnek hangot adni, kicsit kifordulni önmagamból, mintha megsértett volna és hatalmilag szeretnék ön fölé nőni. Nem lesz könnyű szerep, mindkettőnknek fájdalmas lesz úgy gondolom, de nincs mit tenni. Ugyanis, ha ez megtörténik és én elvonulok a magam kis száműzetésébe, akkor záros időn belül fel fog keresni az az ellenáll csoport, akik ellenünk dolgoznak, hogy beszervezzenek és általam juthassanak információkhoz. Én pedig így fel tudom göngyölíteni a szálakat. Lányegében tehát kettős ügynökké válnék Szun Ce fogalmai szerint, de a különlegességét a beépülés módja adja. - most, hogy befejeztem, kis szünetet tartok és még egyszer végig gondolom, majd egy aprót bólintok, ahogy nyugtázom magamban. - Nos, mi a véleménye?

Carl Gustav Brändström

Carl Gustav Brändström
animae scrinium est servitus

Play-by : Andrew Cooper
Vonal1 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Faj : mágus
Posztok : 2163
Kor : 334 év
Lakhely : Bellevue
Rang : boszorkánymester-tanács tag
User neve : G
Vonal2 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Különleges képesség : mágus vagyok....
Foglalkozás : jelenleg történelem-latin szakos tanár
Felöltött alak : ember
Vonal3 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Carl & Dyson  Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Carl & Dyson    Hétf. Okt. 27, 2014 10:54 pm




Carl & Dyson

Semmi sem betegít meg jobban egy országot, mint amikor saját népe tagjai harcolnak egymás ellen.
A szoba levegőjében szinte kézzel tapintható az elfojtott feszültség. Nem Carl és köztem van hektikus kapcsolat, mi mindig jól kijöttünk, ami egyrészről köszönhető elnéző türelmének (Kinevezésem elején sokszor kerestem fel, ha tanácsra volt szükségem, sokat tanultam tőle.) másrészt az én belátásomnak, mi szerint van, amiben jobb azokra hallgatni, akiknek nagyobb a tapasztalatuk. Hisz a tanács nem azért van, hogy engem rójon meg, vagy a hibáimat keresse folyton, hanem azért, hogy segítsenek. Mégis, most megkerülve a szent eskümet, mely szerint minden hírt, amely népünk szemszögéből fontos lehet, a szenátus elé tárom, most csak és kizárólag Carlnak vagyok hajlandó elmondani. Úgy érzem, ezzel a problémával nem állhatok ki a szenátus elé, mert -legsötétebb félelmem megvalósult- épp bennük, a szenátus tagjaiban nem bízom. Nem adtak rá okot, mégis, mióta fülembe jutottak ezek a hírek, álmatlan éjszakáim és sötét nappalaim vannak.
Felvezetem a méltán tisztelt msternek a híreket, és nem lepi meg a dolog, bár az indulatát Ő sem tudja teljes mértékben kontrollálni, arcán ugyanúgy átsuhan a gond, az aggodalom és a harag, mint az enyémen. Két test, két lélek, két szív, egy érzésben kapcsolódik össze: a ránk háruló felelősség, a népünk szeretete és a védelmező ösztön egyvelegében.
Hallgatom a szavait, és megnyugtat kissé, érzem a belőle áradó magabiztosságot, így egy fokkal nyugodtabban ülök vissza a székembe és figyelem az arcát, állom a tekintetét. Némileg a nagybátyámra emlékeztet, aki kisgyermek koromtól fogva a tűz mágiájára oktatott. Ő is épp ilyen megingathatatlan, határozott és céltudatos volt, és ezt a fajta önuralmat tőle tanultam, mindig erőt merítettem belőle. Válaszomban elmondom a gondolatot, ami azt hiszem mindkettőnket aggaszt kissé, hisz hallani a zúgolódást, hallani a szenátust (még inkább az engem) érő kritikákat. Nem egyszer tűztünk már össze a sötét mágusokkal, akik nyíltan akarnak kiállni az emberek ellen, a semlegesek a saját önző érdekeiket nézve hajlanak arra, ahonnan a nagyobb biztonságot és a jelentősebb befolyást, pénzt remélik. Nem újdonság ez, de ezeket az információkat csak azok tudhatják, akik a fénymágusok zárt ülésén jelen lehettek, így az aggodalmam nem alaptalan, úgy érzem.
-Közös cél, igen....-mondom és elgondolkozok egy pár pillanat erejéig, a fotókra téved a tekintetem. Motiváció kell nekik, olyan dolog, amit csak közös erővel érhetünk el. De nem mindegy mi az a cél és milyen utat választunk hozzá, és Carlnak igaza van, a vezető szerepe az enyém, nekem kell elvezetnem őket az úton, amit a legjobbnak ítélek és amiben a tanács is támogat remélhetőleg.
-Közös célt találnom a nép számára nem lesz nehéz azt hiszem. Csak azt szeretném, ha ez nem a közös gyűlöleten alapulna, nem a revans lenne a végső célja, hanem inkább valami pozitív érték képviselete. De majd kitalálok valamit. -sóhajtok fáradtan. Biztos megtalálom a megoldást rá, bár most még lepel takarja a majdani rendelkezést, előbb-utóbb úgyis megfogalmazódik bennem az a cél, amivel fókuszálhatom a népet, hogy ne csak tömeg legyünk, hanem szervezet és egység.
Carl talán megérzi, hogy azért nem vagyok elégedett magammal, mert bár a fejembe nem tud belelátni, nagyon is tisztában van vele mekkora tehet van a vállamon. Tudja, hogy legfiatalabb vagyok az összes valaha volt nemzetségfőnek, tudja, mik az erősségeim, és neki nem szégyelltem bevallani a gyengeségeimet sem. De azt sosem mondtam neki, mennyire félek. Hogy félek a kudarctól, hogy az én hibámból adódóan alakulnak majd úgy a dolgok, ahogy nem szeretném, hogy miattam esik baja bárkinek is. Mert hiába a tanács, hiába a szenátustagok befolyása, azért mégiscsak én, a nemzetségfő vagyok jogosult meghozni a végső döntéseket, az én lelkemen szárad, ha valami nem úgy sül el ahogy kellene, vagy ahogy terveztük. Csendes, megértő hangnemére, miközben beszél hálásan pillantok fel. Finom mosollyal köszönöm meg, és bólintok.
-Köszönöm. Ez most kellett. -jelentem ki egyszerűen, és nagyot sóhajtok. Nem neheztelek, hozzá képest tudom, hogy még csak gyermeknek számítok, és bár az erőm és a tudásom is jelentős, néha kell, hogy valaki engem is biztasson. Néha jól esik pár kedves szó, vagy megerősítés, hogy nem vagyok ostoba, jól csinálom, csak még tartsak ki. - Igyekszem jól csinálni, méltó lenni a státuszhoz, és felnőni a feladathoz. De Önre, mint legfőbb bizalmasomra úgy érzem nagy szükségem van. Bizalmam, bár talán ez erős túlzás, de csakis Önben maximális. Hiba lenne? Meglehet, de jobb szeretek kellemesen csalódni, mint pofára esni, Mesterem. -mondom, egy igazi taktikus gondolkodásmódját tükrözve. Sosem voltam lekezelő vagy fölényes senkivel, de azt mindenki nagyon is jól tudja rólam, hogy bár fiatal vagyok, azért naivnak korántsem lehet nevezni, és megnyerő mosolyom mögött ott a nagyon is éber tudatosság. Nem bízok meg akárkiben, ahhoz előbb bizonyítson, tegyen le valamit az asztalra. Én megtettem, többször is, életemet és véremet is hajlandó lettem volna áldozni már, harcoltam olyan ellenségek ellen, akikről némelyek még a rémmesékben sem hallottak. Carl is tudja, hogy az erőm határa végtelen, és a képességeim kiemelkedőek, ennek folytán azért nem vagyok hajlandó minden szenátustag előtt térden állva csúszni. De benne megbízok a végtelenségig, mert Ő egyenlőre az egyetlen, akinek számomra valódi értéket képvisel a szava.
Megkérem, hogy vázolja fel nekem az általa kiötlött tervezetet, mert hajt a kíváncsiság. Figyelem minden rezdülését, tekintetem nem veszem le róla.
Mennyire különbözünk, és mégis mennyire hasonlóak vagyunk...Nem sejtek jót, a belőle áradó feszültség érezhető, érzem, hogy ami most következni fog nem lesz kellemes. Kíváncsian figyelek, ujjaim közt egy tollat piszkálok, mintha ettől a bennem feszülő robbanni kész energia levezetésre kerülhetne.
Carl hallgatását nem töröm meg, csak figyelem Őt. Türelemre intem magam, bár legszívesebben ordítanék, tombolnék és robbantanék. Nem vele, nem neki, nem őt. Csak a világot. Bármit, hogy kiadhassam magamból a bent rekedt tüzet, a tomboló energiát ami szinte szét feszít. Hallgatom a szavait, és egyre mélyebb és sötétebb ráncok szaladnak ábrázatomra, de nem mozdulok, csak arcom feszülése jelzi, nagyon nem tetszik az ötlet. Nem az én bírálásommal van a baj, azt megszoktam, ha pedig tudom, hogy Carl csak játszik, akkor csak félig fogom majd magamra venni, félig fogom elhinni és igaznak ítélni, s gyakorolni majd magamon inkvizíciót és önkritikát...Átkozott maximalizmusom, az állandó megfelelni vágyásom Carl felé már az idegeimre kezd menni, de ez van, ez vagyok én, számomra Ő a mérce, Ő a követendő példa.
Elhallgat, befejezettnek tekintem a felvezetést, és mikor a véleményem kérdi, sötéten, és aggódva pillantok rá.
- Nem tetszik az ötlet. -rázom meg a fejem, de aztán megadón sóhajtok. - De jelen állapotunkra való tekintettel tudom jól, hogy nincs más megoldás. Én csak Önben bízok, és az indokai kristálytiszták, a siker valószínűsége pedig igen magas. -mondom komoran, tekintetébe mélyesztve óceánszín íriszeim. - Nem lesz nehéz dolga, hogy hátszelet kapjon, tudván a bizonytalan légkört. Hogy a fénymesterek Ön mellé állnak-e vagy sem, pedig nekem is megmutatja majd, kitől számíthatok támogatásra, és kitől ellenállásra a továbbiakban. Rendben, beleegyezek. Engedélyezem az akciót, de lesz néhány feltételem, és egy annyira nem idevágó kérdésem is. -mondom komoran. Nem akarok akadékoskodni, távol álljon tőlem, talán ezek a gondolatok Carl fejében is megfordultak, mégis szeretnék tisztázni minden részletet.
- Először is, meg kell majd találnunk a módját, hogy biztonságban legyen akkor is, ha nem vagyunk Ön mögött. Sok ellenséget szerezhet ezzel a tettével, félek, hiába teszek majd meg mindent, hogy elcsitítsam az indulatokat, lesznek akik engednek majd a kísértésnek és vadászni fognak Önre. És valahogy majd a jelentéseire is számítok, hisz tudnom kell épp hol tart a folyamat. Crystalt mindenképp be kell avatnom, és ismeri milyen a rendfőnök...nem tűri a titkokat, már ezektől a hírektől is majd a falra mászott. -mondom, és Carl láthatja rajtam, hogy nem tűrök ellentmondást. Crystal valóban tajtékzik a keletkezett problémák miatt, s én próbálom a felszínen tartani, de ha erről is későn értesítem, félek nagyon nagy psuzítást fog rendezni a szenátusi ülésen, az pedig senkinek nem lenne jó, ha egy labilis, bizonytalan vezetőt látna a nép. Én is ezért mutatok mindig hűvös magabiztosságot. Persze nem napi tájékoztatásra gondolok a jelentés ügyén, de azért valahogy szeretném, ha tudhatnám, hogy jól van. Mágusként szerencsére a lehetőségeink szinte korlátlanok, Carl nagyon erős tűzmágus, akár elementált is tud küldeni hozzám, ha arról van szó, vagy egyéb, lenyomozhatatlan módon üzenhet. Csak szeretném, ha érezné, egy pillanatra sem veszem le róla a szemem, és támogatom, ha bajba kerül, segítek. Ahogy Ő is tette eddig, és fordítva. Hisz egy csapat vagyunk. De nem feledkezhetek meg még egy igen fontos dologról. Ha már így engedem elszabadulni a poklot, egy angyalról nem szabad megfeledkeznem. Carl nem csak szenátus tag, hanem boszorkánymester is, akinek a szárnyai alá tartozik egy bűbájos, és igen nagy erőt birtokló tanonc is, Victoria.
- Mi legyen a tanítványával? Ha ezt a lépést megtesszük, már nem engedhetem, hogy foglalkozzon vele, legalábbis amíg nem végez a küldetésével, és el nem simítjuk a dolgokat. De addig valakinek tanítania kell, nem maradhat mester nélkül, hisz ez a misszió akár hónapokig is elhúzódhat, a lányt azonban nem avathatjuk be a biztonsága érdekében. Ezzel ugye egyetért?-kérdezem, és érdeklódve pillantok rá. - Van már olyan, akit helyetteséül kigondolt, vagy engedélyezi, hogy én foglalkozzak vele? -kérdezem, s bár tudom, hogy szokatlan az elgondolás, a törvényeink nem tiltják. Ha nincs megfelelő vagy szabad mágusmester (ami jelen esetben igencsak helytálló) akkor a nemzetségfő jogosult tanoncot vállalni, akár többet is. Hisz a feltörekvő nemzedék oktatása és kontrollálása az egyik legfontosabb feladataink közé tartozik. Kíváncsi vagyok rá, Carl miként vélekedik erről, és csak remélni merem, hogy nem életem hibáját követtem el, hogy ilyen veszélybe sodrom az életét, bármennyire is okos és agyafúrt ötlet ez az akció.
by Δ




Dr. Dyson Martin Dreyfus
IV. Nemzetségfõ
Magic is in my blood

Dr. Dyson Martin Dreyfus
animae scrinium est servitus

Egyedi Titulus : Doki
Gif vagy kép : Carl & Dyson  GIF%2BJohnWasNotTheOnlyOne%2Blilybop
Play-by : Adam Lambert
Vonal1 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Faj : Mágus -Tűzmágus - Fény
Posztok : 71
Kor : 30
Lakhely : Seattle
Rang : Nemzetségfő
User neve : L
Vonal2 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Családi állapot : Victoria, szívem kírálynője...
Különleges képesség : Tűzlabdák, tűzostor alkotása, irányítása - Tűzzé válás - illanás(tűzoszloppá válva eltűnni valahonnan) - Tűzelementálok idézése (12 fő) - Nagy kiterjedésű tüzek (pl. erdőtűz) támasztása-elsorvasztása - Égető érintés (parázsló érintéstől, végtagok lángra lobbantásán keresztül, egészen valaki elégetéséig) - Szerelmi mágia: bájital, kötés, szétválasztás - Víziókeltés - Lelket sorvaszt (letargiába, mély depresszióba taszít, mely akár öngyilkosságig is fajulhat) - Gyógyító fény: (súlyos, életveszélyes sebek, betegségek, csonttörések kezelése gyógyító fénnyel) - Mentális pajzs kiterjesztése 2-5 főig - Tenyérjóslás: illető egész életére kiterjed (sorsfordító mozzanatok, halál pillanatának látása) - Múltba tekintés: látja valaki múltját születésének pillanatától az adott pillanatig - Állati beszéd: megérti az állatok nyelvét, gondolati úton kommunikál velük - Telekinézis: tárgyak mozgatása gondolatátvitellel - Telepátia: kommunikáció gondolatátvitellel - Idéző mágia: jó vagy rossz szellemek idézése - Ráolvasás: akaratátvitel, mentális parancsok sugárzása - Illúziókeltés: saját külső megváltoztatása

Foglalkozás : sebész szakorvos / brókercég tulajdonos
Vonal3 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Carl & Dyson  Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Carl & Dyson    Pént. Dec. 05, 2014 7:42 am

Túl sok haditanácson vettem már részt… villan be a gondolat, ahogy itt ülök a nemzetségfő munkahelyén. Igen, életem háromszáz éve alatt a világot emésztő tűz lángjai mindig megtaláltak, s mint tűzmágus persze, hogy nekem is lángra kellett kapnom valamilyen formában. Gyerekkoromban neveltek arisztokratának, művelt embernek, mágusnak, de talán mindnél erősebben katonának. A komor svéd világ katonás ólomsúlyával és a protestantizmus mindent körüllengő atmoszférájával s az akkori közelmúlt történeti emlékezetével ez evidens volt, nem hagyott különösebb lehetőséget: mi mind Gusztáv Adolf örökségének részei voltunk, észak oroszlánjai, ez születésemtől kezdve égett a tudatomba, létem egyik sarokköve lett s akárhová mentem, menekültem, próbáltam békességszerető énem szavára hallgatni, az oroszlán, ha megérezte a tüzet, akkor nem volt számomra megállás. Érzem, így lesz most is, amikor népem még egyelőre titkos háborúban áll. Azonban, ha sose tudtam magam ettől a világtól távol tartani, azt azonban nem róhatom fel magamnak, hogy ész nélküli gyilkoló gép lettem volna, épp ellenkezőleg: szanitéc, tábori lelkész, minden módon a túlélést, az embertársaim üdvét kerestem és igyekeztem segíteni. Magam életét megvetve s mágiámat kellően kihasználva a botor, halandó emberekért harcoltam igazán, nem egy ügyért, nem az ellenséggel, hanem sebekkel, a halállal, a lelkekért, szellemi épségért. S mindig volt hitem. Mindig tudtam felfelé nézni, mindig ajkaimon voltak a 23. zsoltár szavai, mert tudtam, hogy az Úr énnékem őriző pásztorom.
- Én ismerem a szent gyűlölet fogalmát, valahol magam is meg kellett éljem egy ideig sajnos. Azonban a tömegeknek szüksége van rá, mert abban a pillanatban, amikor mondjuk egy kilométert kell rezzenéstelenül gyalogolni úgy, hogy az utolsó négyszáz méteren már teljesen hatásos és halálos muskétatűz érhet el mindannyiunkat, a tüzérség pedig folyamatosan dolgozik s mellettünk emberek esnek össze holtan roncsolódott testtel, pusztán békés és tiszta, szent hit és gondolatok nem lendítenek előre. Kell a furor, a düh, mert ez is az emberi érzések természetes része. Csupán nem szabad hagyni felülkerekedni. - szép és jó amit Dyson mond, de láttam sajnos azt is, hogy a békés, hajukba virágot fonó hippiket, akik azt éneklik, hogy „adj a békének egy esélyt” hogyan verik szét a rendőrök… Pontosan ezért is vagyok itt, ezért beszélgetek a dokival, mert a tapasztalat és a tudás mezején nagyobb tartalékokkal bírok s meg tudom érteni, hogy mi zajlik le benne most. Épp ezért nem késlekedek és nem fukarkodok a dicsérő szavakkal sem, mert most neki kell erősnek lenni elsősorban, rajta nehezedik a legnagyobb teher és ennek elviseléséhez támogatás kell. Köszönetére csak biccentek, ezen nincs mit ragozni igazán.
- Hiba? Nem hiba, inkább gyengeség. – jegyzem meg pár pillanat gondolkodás után. – De a gyengeség nem negatív, mindenkinek van és ha tudatosan felismerjük, kezelhető is, sőt lépéselőnyt adhat, mert tudjuk, hogy az ellenfél melyik pontunkra játszhat. – ezt már árnyalatnyival mosolygósabban jegyzem meg. Átlátom Dyson szavainak értelmét és miértjét s vidámságra hangolnak leginkább. Ebből is tudok apró leckét faragni, hiába, csak tanár lennék jelenleg… A fő lecke azonban csak most következik, lecke a taktikában, az ügyeskedésben, a titkos harcban, merthogy ez nagyon is az lesz. Nem szokványos háború s én ismét derékig bele fogok mászni… Ennek a mikéntjét felvázolom, majd hallgatom Dyson véleményezését is. Szavai halvány mosolyt csalnak az arcomra, ami az indítást illeti. A továbbiakban sem hazudtolja meg magát a nemzetségfő. Örülök, hogy gyorsan átlátta és megértette a terv lényegét és nagy mérvű hasznát. Bólintással nyugtázom, hogy lennének feltételei és kérdése. Ő a főnök, persze hogy lehet, sőt, kell is, hogy legyenek!
- A kockázat valóban nem kicsi, de a személyi biztonságomért nagyon aggódni nem kell, vén oroszlán vagyok és bármilyen burkolt őrizet csak gyanússá tenne, a lebukás esélyét növelné. Mivel beszivárgok, fiatal megtévedt mágusokból tudok majd magam köré védelmet kiépíteni, sőt azt is el tudom érni, hogy ez a pár egyén csak nekem legyen engedelmes, bármilyen veszélyre figyelmeztessenek és fellépjenek. – nem most kezdtem ezt az ipart, pontosan látom, hogy milyen mozgást tudok előidézni és milyen hatásfokkal tudok hatni másokra. – A jelentéseket megoldjuk. – nem is érdemel sok szót a dolog, mágusok vagyunk, kismillió eszközünk van erre. – Crystal beavatása ellen nincs szavam, sőt csak segíthet rajtam, ha ez a egész elcsitul, zökkenőmentes lehessen majd a rehabilitációm. – igen, erre is gondolni kell, mert ha sikerrel járok, tisztáznom kell magam. Ha meg nem, nos… akkor már mindegy lesz, miként emlékeznek rám, legalábbis számomra, emlékemet, akik őrzik, azoknak lesz majd a feladata annak tisztaságával valamit kezdeni. Dyson következő kérdése azonban már merőben más lapra tartozik. Tanítványom sem maradhat ki a pakliból, azért sem, mert tudom, hogy Dysonnal megismerkedett és nincsenek rossz viszonyban éppenséggel, bár ennek mibenlétét nem ismerem, és nem firtatom, csupán létezéséről tudok.
- Sajnos azt kell mondanom, hogy nem egészen jó a kérdés megközelítése. Victoria a legkevésbé sem tűrne egy ilyen magyarázat nélküli változtatást, mint ahogy a látványos pálfordulásom is szélsőséges reakciót váltana ki belőle, ha nem értené a lényegét. Születése óta ismerem és pontosan tudom, hogy mit váltana ki belőle mindez. Mind a saját, mind a mi érdekünkben be kell avatnunk, ehhez kétségem nem fűződik. Másképp félek, sokat árthatna a tervünknek. – nem szándékozom Victoriát átverni, megvezetni, ez ellent mondana minden elvemnek és a két évtized alatt köztünk kialakult viszonynak is. Túl nagy ár. – Azt pedig végképp nem tartom szerencsésnek, hogy a nemzetségfő legyen a mestere. És meg kell mondanom, hogy a fokozott érdeklődés egy ilyen fontos személy irányából egy egyszerű tanonc felé szintén nem szerencsés. – most nincs sok vidámságnak, az elkövetkező viszontagságok kalandos érzésének apró izgalmának, vagy örömének szikrája sem a hangomban. Inkább komorság, háromszáznál több évem tekintélye. – Céltáblát akaszt a hátára. Régi, de annál hatásosabb trükk, hogy a kemény vezetőt valamilyen gyengéjével törik meg, egy személlyel. Ha nem akarja, hogy maga helyett ő legyen a támadások fókuszában, elrabolják, kárt tegyenek becses személyében, önt vele zsarolják, akkor hallgat rám. – láttam a fényeket Dyson szemében és a csillogásuk, ahogy tanítványom szóba került, az említett kérdések miatt aggodalmat kelt bennem. – Ha fontos az ügyünk, a népünk, akkor ezt átgondolja.


Carl Gustav Brändström

Carl Gustav Brändström
animae scrinium est servitus

Play-by : Andrew Cooper
Vonal1 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Faj : mágus
Posztok : 2163
Kor : 334 év
Lakhely : Bellevue
Rang : boszorkánymester-tanács tag
User neve : G
Vonal2 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Különleges képesség : mágus vagyok....
Foglalkozás : jelenleg történelem-latin szakos tanár
Felöltött alak : ember
Vonal3 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Carl & Dyson  Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Carl & Dyson    Pént. Dec. 26, 2014 2:12 pm




Carl & Dyson

Semmi sem betegít meg jobban egy országot, mint amikor saját népe tagjai harcolnak egymás ellen.
A mágusmester szavait csendes bólogatással hallgatom. Azt nem tudom még, hogy akkor a pozitív vagy a negatív irányba billentem-e a mérleg nyelvét a célt illetően, de mindenképp megfontolom a szavait. Tudom, hogy a tapasztalat beszél belőle, és ezt bizonyítja a későbbiek folyamán elhangzó dicsérete is irányomba. Nem nagy dolog, talán csak én jelentősítek ennek túl sok jelentőséget. Mégis, számomra fontos, hogy Carl miként vélekedik rólam, vagy a tetteimről, persze egészséges szinten. Végtére is nem vagyok már nyeretlen kétéves, és nemzetségfőnek sem a két szép szememért választottak, megvan a magamhoz való eszem, és a vezetői, diplomáciai képességeim sem utolsók.
- Igen, talán valóban gyengeség. Ennek fényében akkor ebből is igyekszem majd előnyt kovácsolni, már amennyire lehet. - felelem, és bár nem tesz boldoggá a tudat, hogy van rajtam fogás, de azt tagadni, ami nyilvánvaló, nem lenne más, mint képmutatás és hazugság. Hisz nem tagadhatom meg önmagam, aki vagyok, amilyen vagyok. Mindenkit más dolgok visznek előre, más dolgok hajtanak, engem a munkámban a segítő szándék után az elismerés, a maximumra való törekvés, a kihívás. Nemzetségfőként a népem védelme, alázatos szolgálata, és mindenek felett az, hogy a lehető legbékésebb közhangulatot tudjak biztosítani, bármi áron. Választhattak volna más embert is a helyemre, hisz több embert is jelöltek akkor, mégis én lettem az, akit kiválasztottak. Hisz van bennem elég fény, és törekvés a jóra, de az árnymágusvér is az ereimben csörgedezik, és nem félek attól, hogy akár halált is hozzak azokra, akik a népemet fenyegetik, vagy bántják. De felesleges is azon gondolkodni, miért engem választottak, hisz sok-sok indok még a mai napig is titok előttem. S most jött el az az idő, amikor a népünk a leginkább igényli a megfontolt vezetést, a helyes iránytartást. S mivel a hírek aggasztóak, az alternatívák pedig egyfelé mutatnak, ennek megfelelően is kell cselekednünk, s az ötlettel Carl áll elő. Nem véletlen, hisz ez tulajdonképpen egy haditanács, és mi hadban állunk, mint ahogy már ezerszer álltunk, és annak idején állt még sok nemzetségfő, az elsők közt maga Carl is. Csakhogy most az alma, ha fogalmazhatunk így, belülről rohad. A megoldást kínáló tervet pedig végighallgatom, s bár nem tetszik ez a fajta kezelése a problémának, mégis beleegyezem. Tudom, hogy nincs más megoldás, és arányaiban nézve ez kínálja a lehető legkisebb kockázattal a legnagyobb sikert. Ötletem nekem is van pár, de Carl más véleményen van, és ezt elfogadom.
- Rendben, akkor nem bonyolítjuk túl. Ha segítség kell, tudja, hol talál.
Nem kell ezt túlságosan felfújni, amit akarok, úgyis megteszem, és a legtöbb dologban egyet is értünk. Crystalnak szólok, ott leszünk a háttérben, a jelentéseket megoldjuk, ezer és egy lehetőség van előttünk. S elérkezünk a beszélgetés másik vonalához, hisz Carl az élvonalból, a saját bőrén fogja megtapasztalni milyen a kirekesztés, a gyűlölet, hisz bár én sem vagyok tökéletes, de többnyire szeretnek az emberek, szeretik azt, ahogy irányítom a népet, elégedettek velem. Aki pedig nem, az úgyis Carlt fogja támogatni, és ez a későbbiekben számomra lesz fontos lépések, döntések indítéka és bizonyítéka, de erről Carlnak nem feltétlenül kell tudnia, legalábbis nem most. Az ok, ami miatt még kicsit fel kell tartanom, az pedig nem más, mint a tanonca, Victoria. Nemrégiben megismertem a fiatal mágustanoncot, és nekem, mint vezetőnek erről sem szabad megfeledkeznem. El is mondom Carlnak az aggályaimat, és vázolom, hogy nem kéne beavatnunk, és a későbbiekre való tekintettel akár én magam is átvehetem az oktatását ezen időszakra. Azonban Carl nem ért egyet velem, és azt persze megértem, hogy be akarja avatni, bólintással jelzem, hogy megértettem, és rendben van. De ahogy tovább hallgatom, egyre inkább az válik világossá számomra, hogy átlép egy bizonyos határt, és utolsó szavait nem mint Tanácstag mondja, hanem mint...mint férfi. Arcvonásim megfeszülnek, és tekintetem az övébe fúrom. Kell pár pillanat, mire kicsit magamra találok, mert most legszívesebben...sok minden megfordul a fejemben, és isteni szerencse, hogy van önkontrollom. A szavai nagyon is rosszul estek, sőt egyenesen megsértett vele, de nem akarom letámadni, sem tiszteletből, sem pedig azért, mert szükségtelennek érzem.
- HA fontos az ügyünk, Carl? Ha fontos nekem a népem?- kérdezem kimérten, komoran, és tekintetemben döbbent csalódottság, és..némi harag talán. - Ha fontos? Minden tisztelettel, bocsásson meg, de...a népünkért élek, értük áldozom fel mindenemet, Carl! Minden erőmmel azon dolgozok, hogy újra béke költözzön a szívekbe, újra biztonságban érezhesse magát mindenki, varázstudók, és ártatlanok egyaránt, és büszke és boldog vagyok attól, hogy tehetek valamit, és szolgálhatom a tőlem telhető legnagyobb mértékben a népemet. Ha nem tudnám azt, hogy biztosan csak félreértés....azt feltételezném, arra gondol, Mesterem, hogy ezt az egész őrületet, amibe nyakig fogok merülni arra akarom felhasználni, hogy valamiképp megkaparintsam a tanoncát, ami már önmagában véve is nevetséges. Ha erről lenne szó, még véletlenül sem lenne szükségem efféle alantas trükkökre, remélem ezt sejti. Hozzáteszem, nem erről van szó, a tanonca lehetne akár férfi is, nem Victoria kisasszony személye a lényeg. De ha azt mondja, mellettem veszélyben lenne, és ha hirtelen protokoll szerint átvenném az oktató szerepét, akkor esetleg felhasználnák ellenem, akkor én is kérdeznék. Vajon Ön miatt nem érhetné a kisasszonyt támadás? Vajon azok, akik az én pártomat fogják, Őt nem használnák fel a céljaikra, bárhogy küzdök a békességért? Nem ejthetnék fogságba, nem bántanák, azt feltételezve, hogy mint tanonca, barátja, aki gyermekkora óta ismeri Önt, biztosan tudja hol bujkál, merre jár, mire készül? Hisz Ön sokkal közelebb áll hozzá, mint én. - kérdezem, és most előtérbe engedem a kérlelhetetlen vezetőt. Nem gyermeki sértettség ez, csupán logikus gondolkodás, annak ellenére, hogy az a feltételezésem, hogy az Ő kapcsolatuk talán több, mint amire én gondoltam elsőként. - Szóval, csak hogy tisztázzuk. Kedvelem a tanoncát, mint magánszemély, ezt sosem fogom tagadni. De soha, ismétlem, SOHA nem használnám fel a hatalmam arra, hogy bárkit is elcsábítsak. A munkámat komolyan veszem, Carl, nagyon is, és bármennyire nem tetszik, az Ön biztonsága épp annyira fontos, mint az Övé, vagy bárki másé. De ha ennyire ellene van, ám legyen. Avassa be a lányt maximálisan, és döntsön. Döntse el, hogy Victoria marad-e a fénymágusok kötelékében, és mivel ennyire a személyem ellen van, hát kieszközölök neki egy másik mágusmestert erre az időszakra, vagy....vagy Victoria is magával tart, és mint szárnysegédje, Ő is kilép a kötelékből. Nem csinálok kettős ügynököt egy tanoncból, Carl, ezt jó, ha tudja. Hogyan tehetném? Hogy engedhetném, hogy ekkora veszélynek tegye ki a tervet, Önt, és Önmagát is? Míg Ön eljátssza a szerepét, két lázadás szítás között tart neki egy órát, aztán vígan visszaküldi? Nem, Carl, ezt Önnek kell még egyszer végiggondolnia, és nem nekem, Crystal ebbe sosem menne bele, és ezt Ön is nagyon jól tudja. - mondom, és éles, veséig hatoló tekintettel nézek a mágusmesterre. Nem, sosem gondoltam volna, hogy Carl ilyet feltételezne rólam, és egyébként is, nekem is van családom, gyönyörű, imádott kishúgom, szeretett szüleim, barátaim. Féltem őket én is, tudom, mire vállalkoznak értem. De most nem ez a dolog lényege, én sosem használtam a hatalmat, a befolyásomat arra, hogy nőt szerezzek magamnak, sőt, ellene is vagyok, Amandával épp ezért szakítottam. Azonban az, hogy Carl ilyen módon megfedett azért, amit el sem követtem, nagyon is megbántott, és nem csak mint férfit, hanem mint vezetőt, mint felettesét, mint nemzetségfőt is. Remélem, hogy jobb belátásra tér, és megérti, hogy bár kedvelem Victoriát, azért még vezető vagyok elsősorban, felnőtt férfi, nem pedig agyatlan tinifiú, akit elragadtak az érzelmei.
by Δ




Dr. Dyson Martin Dreyfus
IV. Nemzetségfõ
Magic is in my blood

Dr. Dyson Martin Dreyfus
animae scrinium est servitus

Egyedi Titulus : Doki
Gif vagy kép : Carl & Dyson  GIF%2BJohnWasNotTheOnlyOne%2Blilybop
Play-by : Adam Lambert
Vonal1 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Faj : Mágus -Tűzmágus - Fény
Posztok : 71
Kor : 30
Lakhely : Seattle
Rang : Nemzetségfő
User neve : L
Vonal2 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Családi állapot : Victoria, szívem kírálynője...
Különleges képesség : Tűzlabdák, tűzostor alkotása, irányítása - Tűzzé válás - illanás(tűzoszloppá válva eltűnni valahonnan) - Tűzelementálok idézése (12 fő) - Nagy kiterjedésű tüzek (pl. erdőtűz) támasztása-elsorvasztása - Égető érintés (parázsló érintéstől, végtagok lángra lobbantásán keresztül, egészen valaki elégetéséig) - Szerelmi mágia: bájital, kötés, szétválasztás - Víziókeltés - Lelket sorvaszt (letargiába, mély depresszióba taszít, mely akár öngyilkosságig is fajulhat) - Gyógyító fény: (súlyos, életveszélyes sebek, betegségek, csonttörések kezelése gyógyító fénnyel) - Mentális pajzs kiterjesztése 2-5 főig - Tenyérjóslás: illető egész életére kiterjed (sorsfordító mozzanatok, halál pillanatának látása) - Múltba tekintés: látja valaki múltját születésének pillanatától az adott pillanatig - Állati beszéd: megérti az állatok nyelvét, gondolati úton kommunikál velük - Telekinézis: tárgyak mozgatása gondolatátvitellel - Telepátia: kommunikáció gondolatátvitellel - Idéző mágia: jó vagy rossz szellemek idézése - Ráolvasás: akaratátvitel, mentális parancsok sugárzása - Illúziókeltés: saját külső megváltoztatása

Foglalkozás : sebész szakorvos / brókercég tulajdonos
Vonal3 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Carl & Dyson  Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Carl & Dyson    Szer. Ápr. 29, 2015 10:32 am

- Helyes. - bólintok. - A reális helyzetfelismerés kulcsfontosságú, és lehetőséget ad adottságaink kiaknázására. - a tanítás mindennapos része az életemnek, nem csak mert egy pár éve ez a munkám, hanem azért is, mert már nem egy mágus került ki kezeim közül. Bár Dyson hatalmas és nagy mágus, az nem jelenti azt, hogy bizonyos dolgokban nincs mit tanulnia, ezt az élet is megmutatja neki, legfeljebb most lehetőséget kap, hogy ne a mások, vagy saját kárán tanuljon, hanem olyan viszonyok között, amikor komoly következmény nincs még, sem hiba lehetőség. Nem kioktatni akarom, csak segíteni, támogatni. Qui custodiat custodes? Ki őrzi az őröket? Kérdezték egykoron a rómaiak s a mondás több értelmű bölcsessége itt is találó, a népet őrző nemzetségfőnek is szüksége van támogatásra, valamilyen felügyeletre, őrségre... szerencsémre megbízik bennem annyira, hogy ebben a szerepkörben én is megtehessem a magamét, ezáltal továbbra is terelgetve népünket a jónak vélt úton, melyre pár évszázada ráléptünk. Akkoriban sem volt egyszerű az élet és most sem lett az, még ha látszólag az életviszonyok kényelmi szempontból javultak. Valójában most is meg kell küzdeni a létért, a fennmaradásért. Egyben kell tartani a népet, meg kell védeni a külső veszélyekkel szemben, a lehető legkisebb véráldozatokkal. Erre szolgál a tervem is, amit előadok Dyson dokinak. Kockázatos? Igen. Rám nézve veszélyes? Igen. Segít megvédeni a nemzetségünket, ha célt érek? Igen. A három igenből a harmadik érdekel csak, életem folyamán ez mindig is így volt. Carl Gustav Brändström, a mágus húsz évesen ébredt öntudatra igazán és született erre a világra, tűzben, a háború lángjai között s úgy hiszem a végzetem végleg összekötött ezzel a mindent felemésztő lángolással. Időről időre innom kellett ebből a részegítő pohárból, elmerülni a lángokban s most se lesz ez másképp, most is valami nemes célért, az emberekért teszem ezt, nem önmagamért, nem bosszúból, nem hiúságból. Úgy hiszem, hogy a végzetem is egyszer ezekben a lángokban fogom megtapasztalni, eljön majd a nap, amikor én is elhamvadok, hogy lelkem elérje az üdvöt, melyért régóta küzdök. Kétségtelen, hogy ez az utolsó emberi létformám ezen világon, hogy lelkem hosszú vándorlása végéhez fog érni, ezért lehettem adeptus, fejthettem meg és érthettem meg a titkokat, melyek eddig életben tartottak, nyerhettem el a príma matéria áldásos hatásait, tehát az igazi alkímia mélyére hatolva megtalálhattam a kulcsot. Épp ezért nem aggaszt a halál esetleges gondolata, hiszen tudom, hogy oka és értelme van, hogy nem ez a vég, hanem a kiteljesedés kezdete, szellemem útjának új szakasza. Részben ezért is utasítom el Dyson ajánlatát, nem kell nekem nagy védelem. A másik ok pedig az, és még nyomósabb, hogy több beavatott, nagyobb eséllyel szivárog ki az információ és még egy ilyen védelem le is buktathat, ha nem szivárog ki semmi, akkor is. - Ha segítség kell, nem fogok habozni. Régen véget értek már azok a napok, amikor büszkeségből elutasítottam volna ilyet szorult helyzetben. - jegyzem meg az arcomon finom mosollyal, mert bevillan egy-egy ifjúkori baklövésem és tévedésem. Igen, van valami a közhelyben, hogy fiatalság bolondság... különösen, ha tűzmágus az ember fia és lobbanékony, szertelen eleme természeténél fogva. Azért is tudom ezt most jobban átérezni és megérteni, mert ifjú tanítványom, Victoria pontosan ilyen, így első kézből, napi szinten látom és élem át ezeket, persze külső szemlélőként, de nekem kell ezekkel megbirkózni, mint a jó útra nevelő mesternek. Nem könnyű feladat, de mivel élete kezdetétől ismerem a lányt, meg tudok vele birkózni. Azonban Dyson azt kell látnom, hogy nem ért meg egészen, nem hall meg minden szót, az egyik mint vörös posztó lebben meg előtte s már le is ment a függöny. A szóáradatra csak kissé lemondóan csóválom meg a fejem. Ilyenkor érzem igazán a korom, a távolságot, ami elválaszt minket: a fiatalt és az öreget, a vezetőt és a bölcset. Persze nem mondhatom, hogy nem számítottam erre, hogy nem készültem valami hasonló reakcióra. Épp ezért tudom nyugalmam megőrizni és az eddigi modorban válaszolni neki. - Félreért. - először csak egy szóval válaszolok, olyan hangnemben, hogy ez valamiféle nyugtatás is legyen a másik számára. Adok neki időt és lehetőséget gondolatait regulázni, érzéseit mederbe terelni, hogy józanul, mindenféle felfortyanás és érzelem nélkül beszélhessük ezt meg. - Nem volt szó itt semmilyen megszerzési kísérletről, trükkről Doktorom. Csak és kizárólag kockázatokról, az ügyünk, a személyes lelki világa és Victoria épségét illetően. Olyan ez, mintha valami tárgyon, valami koncon vitáznánk, egy térkép határvonalain, hogy hová húzzuk. Vicotia ennél mérhetetlenül több és épp ezért kell vele leülni és megbeszélni az egészet. Ez pedig az én tisztem. Még. - kis szünetet tartok, hogy legyen ideje megemészteni szavaimat, mert kemény és komoly téma ez. - Fel akartam hívni a figyelmét, hogy minden lépés, amit tesz kockázatos, jelentéssel és jelentőséggel bír, valamint ellenfeleinek akár fegyverként is szolgálhat. Azonban, ha ennyire nem bízik már saját nemzetségünkben, hogy részükről is ilyet feltételez, akkor komoly gondok vannak. Akármi történik, ha így gondolkodnak, akkor Victoria mindenképp célszemély lesz, akárki a mestere, a hozzám való kötődése akkor is veszélyes lesz számára. Azonban az, hogy ezt feltételezi az elvileg a fény útját járó mágusokról... módfelett kellemetlen. - tisztázni kívántam már most a gondolataim, a lehetőségeket, előrelátó akartam lenni, de falakba ütköztem. Nem gond ez, engem nem akaszt meg, sőt talán Dyson is profitál majd belőle.

Carl Gustav Brändström

Carl Gustav Brändström
animae scrinium est servitus

Play-by : Andrew Cooper
Vonal1 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Faj : mágus
Posztok : 2163
Kor : 334 év
Lakhely : Bellevue
Rang : boszorkánymester-tanács tag
User neve : G
Vonal2 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Különleges képesség : mágus vagyok....
Foglalkozás : jelenleg történelem-latin szakos tanár
Felöltött alak : ember
Vonal3 : Carl & Dyson  3rZvgf4
Carl & Dyson  Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Carl & Dyson    



Ajánlott tartalom
animae scrinium est servitus

Carl & Dyson  Empty
Vissza az elejére Go down
 
Carl & Dyson
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Carl & Maya
» Dyson és Victoria
» Dyson M. Dreyfus
» Dyson és Victoria
» DYson & Death

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Ώ IMMORTALIS.OSCULUM :: Washington state
A játéktér legfontosabb városai
 :: Seattle városa :: Egyéb helyszínek :: Natural Medicinal Surgery
-