Felhasználónév
Jelszó
Automatikus bejelentkezés 
:: Elfelejtettem a jelszavam!



Utolsó hozzászólások
Az utóbbi tíz üzenet
Carl Gustav Brändström

Kedd Dec. 17, 2019 1:52 pm
Quintus C. Dolabella

Vas. Jún. 11, 2017 10:20 pm
Maya Brändström

Szer. Május 24, 2017 8:29 pm
Quintus C. Dolabella

Hétf. Márc. 20, 2017 12:57 am
Jonah Benjamin Swanson

Kedd Szept. 06, 2016 10:21 pm
Maya Brändström

Csüt. Jún. 16, 2016 9:42 am
Cassandra

Vas. Ápr. 24, 2016 7:28 pm
Mammon

Csüt. Márc. 31, 2016 10:52 pm
Norah Sommers

Csüt. Márc. 31, 2016 10:11 pm
Lucretia Mantova

Csüt. Márc. 24, 2016 12:52 pm



Suttogó hangok
Üzenj másoknak • Ne hirdess!




Megosztás

 Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord




Tárgy: Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord   Vas. Nov. 04, 2012 9:17 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Immortalis Osculum Staff
Mesélõ
Master of Puppets

Immortalis Osculum Staff
animae scrinium est servitus

Vonal1 : Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord 3rZvgf4
Faj : Admin
Posztok : 180
Vonal2 : Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord 3rZvgf4
Vonal3 : Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord 3rZvgf4
Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord   Szomb. Jún. 15, 2013 5:02 pm


Álszent lennék?
Nem tudom honnan jön ez a gondolat, de... bevallom megriaszt, hogy... talán van némi... valóság alapja. Túlságosan is sok minden gyűlt fel bennem az elmúlt évezredek során. Sosem ébredt bennem kétely ügyünk helyességét illetően. A szabályokat nem véletlenül hozták. Figyelmen kívül hagyásuk súlyos következményeket von maga után... a határokat... nem szabad átlépni. Mostanában azonban... mintha... igen... úgy fest, talán mégis ebbe az irányba sodródok. Talán akaratomon kívül, hiszen... bárhogy is szeretném, nem tudom figyelmen kívül hagyni azokat a kétségeket, melyek... egyre jobban és jobban... nyomasztanak. Talán a vég közeleg? Olyasmi ez, amire... nem szívesen gondolok. Mert tudom, hogy mit kell tennem. Ez sosem volt kérdéses. A feladat, a cél szent... figyelmen kívül hagyhatatlan. Nem számítanak holmi... ostoba kérdések. Ugyan mi szükségem lehetne a válaszokra? Amit tudnom kell, azzal már régen tisztában vagyok. Minden mást hajszolni... teljesen felesleges. Megvan a magam szerepe a világban, mindig is megvolt. Sosem voltam más... nem születtem emberként, nem éltem halandó életet. Sok dolog ismeretlen maradt előttem, mely... számukra természetes. De ez így helyes, így kell lennie. Mi értelme olyasmi után vágyakozni, mely nem nekünk teremtetett? Sokan mégis képtelenek megérteni ezt az egyszerű igazságot. Már én is beleestem volna ebbe a hibába? Nem akarok helytelenül cselekedni, soha nem is akartam. Nincs fontosabb annál, hogy megmaradhassak önmagamnak. A feladat, a cél nélkül semmivé válnék. Nem követhetem el én is ugyanazt a hibát, amit már oly sokan. Ez a legfontosabb, nem? Vagy már azzal magamra hoztam a végzetet, hogy... képtelen voltam végleg leszámolni azokkal a gondolatokkal? Nem számít, hogy miért kell megtennünk valamit. Tudom, jól tudom. Ez mindig egyértelmű volt, tisztán látható. Akkor miért tenném fel legszívesebben mégis azt a kérdés? Elhatározni annyi egyszerű valamit... viszont végre is hajtani... az már sokkal több erőt kíván.
Magányos órák. Sötét gondolatok. Itt lenne az ideje, hogy végre... hazamenjek. Igen, ezt kellene tennem. Egyszer s mindenkorra le kellene számolnom ezekkel a... gondolatokkal. Még mielőtt túl késő lenne. Sajnos... azonban... igen, attól tartok, hogy nem is pusztán ez jelenti a problémát. A kötődés... az, hogy olyan szívesen időzöm idelent... túl sok szeretet, túl sok remény... Mintha béklyóba vernének az elvárások... olyan béklyó ez, melyből... nincs szabadulás. Ha lehull rólam nem marad semmi más, csupán a zuhanás. Sokszor láttam már végbemenni, de... én nem járhatok ezen az úton. Ez is számít valamit, nem? Hogy nem akarok... vagy ettől függetlenül ítélnek? Mindennek tisztának, egyértelműnek kellene lennie. Többnyire... így is van. Minden mással pedig... meg kell tudnom birkózni. Még mielőtt valóban... túlságosan késő lenne, hogy megtegyem... vagy megpróbálkozzak vele. Vagy... már át is billentem azon a bizonyos ponton anélkül, hogy egyáltalán észrevettem volna? Ezek a gondolatok... semmi mást nem bizonyítanak, mint önnön gyengeségemet. Mert mindegy, hogy mit az én személyes véleményem. Ez nem számít... lényegtelen. Tudom ezt... jól tudom. De akkor miért nem tudok... így is viselkedni? Meghátrálni. Feladni. Beletörődni. Elképzelhetetlen. Elképzelhetetlen! Ha nehéz is az út, melyen járnunk kell, attól még... attól még ez a helyes. Nem szabad letérni róla... Nincs, aki segíthetne rajtam. Ezzel... csakis önmagam számolhatok le. Rajtam múlik. Szeretem a fivéreimet. Időtlenül. Kitörölhetetlenül. Ám... erről egyikükkel sem beszélhetek. Hogyan is tehetném? Ez nem olyasvalami, mely szavakba önthető. Különben is... jól tudom, hogyan reagálnának... milyen szavakat használnának. Ismerem őket. De vajon... ez valóban így van? Annak idején ugyanezt hittem Luciferről is, mégis...
Vannak dolgok, amik megváltoznak, bár nem lenne szabad. Tisztában vagyok a kockázatokkal... ismerem a veszélyeket. Gabriel... annyira aggódom érte. Már régóta sejtem, hogy milyen súlyos gondok nyomasztják, ám... az a találkozás sok mindenre... rávilágított. Mit számítanak az én kétségeim ahhoz képest, ami őt gyötri? Elveszíthetek egy újabb testvért? Vagy én magam... válok majd semmivé? Abban sem vagyok biztos, hogy saját magamon segíthetek... vajon... vajon vele mi lesz? A bizonytalanságnál... semmi sem rosszabb. Nem kellene éreznem. Képesnek kellene rá lennem, hogy... mindezeken felülemelkedjek, de... az érzéseim... azokkal valamiért... nem tudok mit kezdeni. Helytelen. Tudom jól. De mégis mit érek vele? Én helyesen akarok dönteni, de vajon... elég lesz ennyi?
Nem is tudom, mégis mi hozott erre a helyre. A magasból lezúduló víz moraja. Nyugalom, melynek a városokban nyoma sincs. Azután a beszélgetés után szükségem van... nos... igazából nem is tudom, hogy mire. Ez... már magában rossz jel. Nem szabadna ilyen bizonytalanná válnom. Megvan a helyem, a magam szerepe. Mindig is megvolt. Ehhez kell ragaszkodnom... minden más... lényegtelen. Meg kell maradnom azon az úton, melyen most is járok. Ez... ez nem holmi meggyőződés... több, mint a kétségbeesett kapaszkodás... Egyszerűen csak... ez vagyok én. Enélkül... nem lennék semmi sem. Sosem kértem... sosem vágytam másra, mint ami nekem jutott. Ez... jó így. Helyes. Akármilyen kérdés is merül fel bennem... figyelmen kívül kell hagynom. Nem változtat ugyanis az igazságon. Minden lépés, amit mostanában tettem... hibásnak tűnik. Ez az egész... töprengés... Na meg, hogy távol vagyok otthonról. Amikor nem lenne szükséges... nem kellene idelent időznöm. Ilyen sokat... semmiképp. Fizikai világ. Rohanó idő. El kellene feledkeznem... minderről. Segíteni. Óvni. Védeni. Mi más célom lehetne még? Nincs más, amit tehetnék... enélkül... önmagam sem lehetnék. Talán épp ezért fáj annyira, ha szenvedni kell látnom másokat. És... meglehet, hogy ebben gyökerezik minden probléma. Néha... vannak események, melyeket... sehogy sem lehet elkerülni. Épp ezért nem próbáltam közbeavatkozni... soha. Akkor rég... évezredekkel ezelőtt... mikor eljött az az éjszaka Egyiptomban majdnem megtettem... mintha, az lett volna az utolsó csöpp. Nincs rá racionális magyarázat. Ott is... oly sok lehetőségük volt rá, hogy helyesen döntsenek és elkerüljék a véget, de... nem tették meg. Én... én... mégis... legszívesebben gátat szabtam volna az egésznek. Olyan... Igen, ostobaság... ostoba lennék? Néhány... kósza gondolat miatt el fogok tékozolni mindent... A szolgálat a legfontosabb. Ennek kell a szemeim előtt lebegnie.
Mozdulatlanul fekszem. A zöld körülöttem... a víz csobogása... olyan megnyugtató. Olyan tisztán és világosan látom az utamat... ez sosem volt másképp. Akkor... miért gondolok újra és újra arra a kérdésre? Miért akarom tudni a válaszokat, melyek... jól tudom... megmérgeznének? Nem fontosak az okok... Nem az én tisztem, hogy kérdezzek... Nekem egyszerűen csak... Tennem kell, ami... elrendeltetett. Ez annyira... különösen hangzik. Mint egy gép, egy láncra fűzött kutya. Görcsösen próbálom meggyőzni magam arról, hogy ne gondolkozzak. De sosem volt szükséges, hogy... én egyéniség legyek. Az ilyesmi... minden elvetendő gondolat, egyszerűen csak... legyengítene. Mások szemében valószínűleg... én lennék a furcsa... De... számomra mindig is ez volt a helyes. Hibák. Botlások. Gyengeség. Tényleg csupán... áltatnám önmagam? Hittem és hiszem is, hogy... a feladatunk a legfontosabb. De akkor... akkor... mégis miért kellett annyiszor... ártanunk? Néha elválaszthatatlanul összefonódnak a dolgok. De van határ, amely... sosem mosódhat el. Ez... éles... a legélesebb, legtisztábban látható dolog a világon. Fény és sötétség.

Anonymous
Vendég

Vendég
animae scrinium est servitus

Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord   Kedd Jún. 25, 2013 2:30 pm

Beletapos a fékbe, mire éktelen gumicsikorgás kíséretében mozdulatlanná dermed a méregzöld Vanquish. Sötétbarna, komor tekintete a visszapillantóra szegeződik, miközben kinyomva a kuplungot üresbe teszi a váltót és elfordítva a slusszkulcsot leállítja a bősz oroszlánként morgó, ötszáz lóerős motort. Utolsót morran, majd elhallgat a járgány dübörgő acélszíve. Közben szemei a kerekek nyomán felkavart, földúton kavargó porfelleget méregetik. Lassan foszlik szét, emésztődik el a homokszínű felhő. Aztán már nem marad más, csupán a bujazöld, árnyas erdőt kettészelő, kanyargós földút keskeny, nyurga fenyőkkel szegélyezett sávja. Egyelőre nem észlel démon távoltartó varázslatra utaló jeleket. Nem mintha démon lenne. Ő egy Bukott, nem holmi alacsonyrendű, nyálasszájú pokolfatty. Ráadásul a Lordok egyike. Nem olyan könnyű ártani neki, még egy szakavatott, nagy erejű mágiatudónak is alaposan meggyűlne vele a baja. Elvonja tekintetét a visszapillantóról és a boszorkányok földjére vezető földút tükörképéről. Ezúttal az előtte és a körülötte magasodó, durva törzsű, tűlevelű fákon és a köztük megbújó, mohalepte sziklákon siklik keresztül fürkésző pillantása. Minden normálisnak látszik. Egyetlen felbőszült elementál sem ront neki az autójának. Persze nem kizárt, hogy csupán arra várnak, hogy kiszálljon végre a kocsiból. Amit azonnal meg is tesz. Úgy dönt, gyalog folyatja tovább útját a Vízeséshez, mai találkozójának helyszínéhez. Ujjait a kilincs köré fonva kitárja a nehéz fémajtót és felemelkedik a bézsszínű bőrülésről. Nem bajlódik azzal, hogy bezárja a méregdrága luxusjárgányt. Ha valaki van oly botor, hogy elkösse, tegye. Egyetlen másodperc alatt rátalál az illetőre, kinek utolsó hőstette lesz az ő autójának eltulajdonítása. Mert elevenen fogja megnyúzni az enyveskezű tettest, aki nem hogy az életéért, de az enyhülést hozó halálért fog fohászkodni pokoli fájdalmak közt gyötrődve. Ő pedig hosszan elnyújtja majd a nyomorult kis féreg szenvedéseit. Egy feszültség levezető kínzás mindig jól jön. Különösen az ő esetében. Ugyanis szüntelenül emésztő harag égeti belülről. Pokolra taszított lelkét szélsőséges indulatok, izzó haraglángok emésztik, tépik, szaggatják.  Sötét, gonosz düh duzzad, hízik benne. És enyhülést csupán az hozhat számára, ha szabad utat enged gyilkos dühének. Tombolásának nyomában pedig fájdalom, halál és pusztulás jár. Ha felszakad belőle az ősi harag és íriszeit, valamint szeme fehérjét elönti a vörösség, indulatainak parancsát követve féktelen őrjöngésbe kezd. Élőlényeket szaggat cafatokra, erdőket borít lángba, falvakat, városokat tesz a földdel egyenlővé. Michael iránt táplált dühe kozmikussá növekedett az Alvilágban töltött évezredek alatt. Az a harag szülte, szürke viharfelleg, mely lelkének égboltjára úszva terebélyesedni és sötétedni kezdett, mára már világokat romba döntő, koromfeketén örvénylő gyűlölettornádóvá fejlődött. Most is azért lépdel keresztül a sudár örökzöldek között, hogy nyélbe üssön egy randevút az egyik tekintélyes boszorkányúrral, aki segítségére lesz bosszúja beteljesítésében. Woodrow a semleges vízmágusok nemzetségfője, ki varázslatokkal kereskedik. És most olyasvalami… pontosabban olyasvalaki került a birtokába, akire már jó ideje fáj Barbelo foga. A mágus nem húz egyik frakcióhoz sem. Nem köteleződik el sem a jó, sem a rossz oldalán. Angyalok, vagy démonok, neki egyre megy. Woodrow-nak csupán az számít, hogy ki fizet többet. És a bűbájkufár most pofátlanul nagy árat kér. Nem pénzt akar. Nem drágaköveket, nem aranyat, nem kézzel fogható kincseket. Olyasmit, melynek „megszerzése” még egy démonlordnak is fejtörést okoz. Viszont szüksége van a fickó birtokában lévő „dologra”. Patthelyzet.
Miközben gondolatai szélsebes tempóban kavarognak elméjében, feszes léptekkel halad célja felé. Fekete bőrcipőjének talpa alatt halk reccsenést hallatva roppannak el a tavalyi, keménnyé szikkadt tűlevelek. Friss földszag és gyantaillat szivárog orrába, hűvös, erdei szél nyalint végig arcának bőrén. Füleit tompa robajlás hangjai ütik meg. Kemény felülethez csapódó, nagy mennyiségű víz hangja árad hallójárataiba. Ezek szerint már közel jár. Persze megtehetné, hogy egyszerűen csak a találkozási ponthoz teleportál. Ám különös módon, kedvét leli a háborítatlan Természetben való bandukolásban. Minként a bukása előtti időkben, most is lenyűgözi a vadon zabolázatlansága, nyerssége, tökéletessége. Törékeny egyensúly tartja fenn az Életet. Az apró, önálló részletek egyetlen, összefüggő egységet alkotnak, miközben megőrzik autonómitásukat. Hibátlan rendszer. Hibátlan, ha nincs benne az ember. Isten eszményi Világot alkotott. Aztán elbarmolta azzal, hogy beletelepítette az embert. Az pedig, akárcsak valami vírus, megfertőzte ezt a tökélyt. Szaporodni kezdett, rágta, mételyezte, egyre csak szennyezte, rohasztotta ezt a valaha gyönyörű bolygót. A Földet, melyet lakhelyül kapott, s melyet soha nem volt képes értékelni, megbecsülni és szeretni. Az emberiség halálos kórság, gyógyíthatatlan nyavalya, mely addig habzsolja a gazdatestet telhetetlen falánkságában, addig élősködik rajta, míg az el nem korhad, gennybe nem fullad, hullaként oszlani nem kezd. A Világból elenyészett mindaz, mely valaha oly gyönyörűvé tette. Megkopott a fénye, amorffá, torzzá lett. Az ember kárhozatra való szörnyszülött, nem egyéb. Féreg a gyümölcsben, kullancs az élő húsban. Még tűzifának sem elég jó, lassan, bűzösen ég és a fűtőértéke sem optimális. Kínsikolyaikban azonban örömét leli. Élvezet járja át látva, hogyan égnek és fulladoznak a Pokol csontolvasztó lángjaiban és tüdőüszkösítő gázaiban. Lemállik a bőrük, elparázslanak izmaik, inaik, elfolynak csontjaik. Posványos lelküket pedig még tovább rohasztja a véget nem érő szenvedés, az örök kálvária. Nem hisz az emberi lélek ártatlanságában. Mindegyikben ott lapul a bűnre való hajlam. Sunyin, alattomosan bújik meg, akár egy lappangó betegség. Vár a megfelelő alkalomra, a védelmi falak meggyengülésére, az immunrendszere meggyöngülésére. És amint rés támad a pajzson, ostromot indít, és többnyire győzedelmeskedik is. Beszennyezi, megmérgezi a lelket, kigyomlálja belőle a jó csíráját, kioltja a fényt. Így esett vele is. Több ezer esztendeje ideje már. Felemeli kezét és ujjbegyeit lassan végighúzza az arcán húzódó vágáson. A sebhelyen, melyet az Első vésett a bőrébe lángoló kardjával azon a napon, mikor Bátyjával együtt megfosztatott szárnyaitól és letaszítatott a Mennyből. Ádáz küzdelem volt, egyikük sem adta könnyen magát. Olyan tisztán emlékszik a rá, mintha csak tegnap történt volna. Elméjének falaiba égett, tudatának talajába plántálódott az a gyűlöletes emlékkép. Érzi, ahogy a múlt felidézése még tovább szítja a benne tomboló haraglángokat, melyek egyre magasabbra csapnak, egyre forróbbá, pusztítóbbá hevülnek. Gyűlöli önmagát. Megveti az aljadék démonokat, eltaposandó férgeknek tartja az embereket, Isten hőn szeretett, selejtes termékeit. Lenézi a mezei, halandóból lett angyalokat, kikben bűnre fogékony emberi lélek rejtezik. Michael-t sötét szíve minden haragjával rühelli. Savazó bosszúszomj, dühöngő indulatok marcangolják, ha csak felsejlik elméjében az Első arca. De egyetlen Mennyben maradt testévét sem szívleli. Csupán Bátyját, a Pokol Urát tiszteli. És egy valami képes vonzalmat ébreszteni benne. Az igazán tiszta, bűntelen lélek, mely oly ritka, akár a zárványtalan, hibátlan gyémánt. Úgy delejezi magához a makulátlanság, akár éji rovart a kacéran ringó, narancsfényben izzó gyertyaláng. Eltorzult értékrendű, romlottságba taszított angyali lénye beteges megszállottsággal kutat egy aranyfényben ázó Lélek után. Egy olyan tökélybe öntött ékkő után, melyet nem szennyez be az ember mocska.  Melyen nyoma sincs a gyarlóságnak, mely éppen attól hibás, hogy hiányzik belőle a hiba, és amely tündöklőbben ragyog még az égen trónt ülő, lángokban forgó héliumgömbnél, a Napnál is.
Gondolatainak áradó folyamát egy szokatlan inger érkezése akasztja meg, mely végigszáguldva gerincének szinapszisain behatol idegrendszerébe és akár a vízbe hajított kavics, körkörös hullámokat gerjeszt ott. Szemei résnyire szűkülnek, íriszei mélyén vérvörös parázs izzik fel. A tudatában gyűrűző ingerület átterjed testének sejtjeire és megrezegteti azokat. Izmai megfeszülnek bőre alatt és idegesen vibrálni kezdenek, akár a versenylóé a rajtpisztoly elsülése előtt. Sötétségbe borult lelke fényt érzékel. Úgy húzza magához az aranyszínben szikrázó, anyagtalan pontok halmaza, akár a mágnes. Negatív lelkének pozitív ellenpólusa. Ragadozó tekintetét lassan járatja végig az ég felé nyújtózó fenyőgúlák során. Amint beméri a tiszta entitás helyzetét, láthatatlanná válva oda teleportál és karnyújtásnyi távolságban tőle alakot ölt mögötte. Azonnal megismeri a jelenést. Hiába öltött emberi porhüvelyt, elárulja kilétét a testét körülvevő aranyfényű aura, valamint a lényéből áradó, friss, tavaszi zápor illat, mely a tiszta szellemek sajátja. Ujjait ökölbe rántja a tudatába tépő harag. A magas, karcsú, napsugárszőke teremtés nem más, mint az egyetlen nőnemű ark: Chamuel. Húgát a Bukáskor látta utoljára. Akkor, mikor ő Isten Pallósa és Lucifer közé vetette magát, hogy tulajdon testével védje a Bátyját. Akkor, mikor a Tisztótűzből kovácsolt penge végighasította arcát, végül pedig lenyeste a szárnyait. És mikor Michael letépte feje fölül a glóriát és porrá morzsolta azt a markában. Azóta sem látta a nőt és nem is vágyott különösebben találkozni vele. Gyűlölte őt is, miként a többi Mennyben maradt arkot, akiket, vele ellentétben, soha nem tépáztak szélsőséges indulatok, nem mételyeztek bűnös vágyak. Állkapcsán ütemesen rángani kezd egy ín, bőre lángolni, vére forrni kezd, akárha lázas volna. Harag fűti belülről, dühlángok izzanak benne. Ha végezni nem is lesz képes az arkkal, de legalább megkínozza őt. Látni akarja a gyönyörű arcán végigcsorgó fájdalomkönnyeket, a gyötrelem kristálycseppekbe oltott megnyilvánulásait. Meg akar bizonyosodni róla, hogy valóban olyan szeplőtlen-e Húga szent lelke, ahogy az elvárható lenne tőle. A fájdalom, legyen az akár testi, avagy lelki, még a legacélosabb, legszilárdabb lelket is megrengeti. Próbára teszi régen látott testvérének hitét, lényének patyolatságát. Kideríti, hogy a bűnre való hajlam Húgában is ott munkál-e, hogy a hosszú esztendők radikális tettei megcsorbították-e az Atya iránti feltétlen szeretetét, őszinte alázatát, végtelen odaadását. És mivel a kínban mutatkozik meg a jellem igaz valója, fájdalmat szabadít az arkra. Olyan pokoli gyötrelmet, mely próbája lesz elhivatottságának. A szenvedés tüze az, mi átsütve a gyémánt kristályszerkezetén felfedi az abban megbújó pormorzsalékokat, zárványokat.  
Egyelőre nem lép közelebb az angyalhoz, inkább felemeli karjait és összefűzi őket elegáns szabásvonalú, hófehér ingbe bújtatott mellkasa előtt. Még egyszer végigsiklatja metszően éles pillantását a nő esztétikussá formált, emberi testének vonalain, majd szóra nyitja ajkait.
- Arknak nem való a Földön időzni. Ha csak nem nyomós indok vezérelte e síkra lépteit. – mondja sötét színezetű, karcos baritonján, miközben tekintetét az aranyló hajzuhatagra szegezi, azt várva, hogy végre szembe forduljon vele drágalátos Húga, s tövises pillantását így annak tengerkék íriszeibe döfhesse.


A hozzászólást Barbelo összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 02, 2013 10:37 pm-kor.

Anonymous
Vendég

Vendég
animae scrinium est servitus

Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord   Hétf. Júl. 22, 2013 10:46 pm


Valóban kétely mételyezné lelkem? Oly sok évezreden át szolgáltam hűen... tettem, mire rendeltettem. Ezt illetően még most sincsenek kétségeim. Nem vágyom olyasmire, mely nem a számomra alkottatott. Védeni alkottak, nem szeretni. Az érzelmek megismerése felesleges kockázat lenne... olyasmi, mely... a mélybe taszít. Szeretet. Ez van bennem. Túlságosan is erős... törhetetlen. Ismerem az emberiség hibáját... láttam minden egyes bűnüket. Tudom, mily könnyedén rávihetőek a helytelen útra... néha nem is kell külső támogatás, hogy arra lépjenek rá. Sosem akartam mást, mint szolgálni, segíteni... őket védeni. Arkangyalként mindig megvolt a kötelességem. Semmi más nem számított... semmi mássá nem lehetek. Ez nem béklyó... nem olyan teher, melyet akaratom ellenére tettek vállaimra. Ez... én magam vagyok. Bármilyen kihágás azt eredményezné, hogy saját magam hajítanám el mindazt, mi jellemez. Nem érné meg... láttam már... oly sokszor voltam kénytelen végignézni, ahogy valami más válik testvéreimből. Tépett, izzó, fájdalmas sebek... Minden árulás váratlanul jött és jól tudom... semmi sem garantálja, hogy nem történik meg ismét. Ez a sors várna énrám is? Legyek egyikük szolgája? Ártsak másoknak? Szegüljek szembe mindazzal, ami én vagyok? Hagyjak el mindent, amiért létrehoztak? Nem... nem lehet... elképzelhetetlen... borzalmas gondolat. Akkor már inkább jöjjön a feledés... a teljes pusztulás. Jobb lenne, mint megfakult lidércként bolyongani az örök kárhozatban. Hogy akarhatja ezt bárki magának? Hogy lehetnek fontosabbak jelentéktelen, feledhető dolgok, mint a szolgálat, melyre... teremtettünk? Tisztán és világosan látom magam előtt az utat, melyen járnom kell. Sosem tévesztem szem elől a célt... Vakság? Értelmetlen hűség? Mások talán így látják, ám... számomra ez minden.
Lelkem lopta volna magát a mag, melyből a legmérgezőbb növény sarjad? Nem vonhatom kétségbe az ő akaratát. Tudom, hogy minden okkal... a jó cél érdekében történik. Akkor mi mégis ez a kellemetlen érzés? Miért kellett oly sokszor ártanunk éppen azoknak, kiket... óvnunk kellene? Miért tapad az a rengeteg vér a kezünkhöz? Ha egy halandó gyilkol Isten nevében... az bűn. Mi miért tehetjük meg ugyanezt? Csak mert... erre alkottak? Nincs válasz erre a kérdésre. Nem lehet. Nem kereshetem. Minden alkalommal... minden egyes alkalommal ők maguk hozták a fejükre a vészt. Egyetlen egyszer sem született indok nélkül az ítélet. Megtették. Újra és újra. Hibákra halmozott hibák... ez jellemzi útjukat. Hát el kellett viselniük a következményeket is. Az Úr őket választotta szeretete tárgyául, ám az ő türelme sem végtelen. A szerepem adott... feladataim mindig is világosak voltak. Nem is kívánom eldobni őket... Nehéz, kínkeserves... ám valakinek muszáj megtennie. Ezt rótták ránk... ennyire egyszerű. A kérdések feltétele sosem volt a mi tisztünk. Épp így a gondolkodás sem. El tudom képzelni... látom, hogy ez mennyire... visszásnak tetszhet valaki olyannak, aki... máshoz van szokva. De ennek ez a rendje. Így helyes. Nem tudom azok miképp birkóznak meg az ilyen fajta feladással, kiket... halandók közül emelünk magunk közé. Én sosem ismertem másféle létet. Nem is hiányzik. A kétely, mely bennem tán már felébredt sem az ilyesmire... irányul. Nem... egyáltalán nem effajta vágyaknak köszönhető. Mégis... ennek ellenére... éppoly veszélyes. Nem áltathatom magam, hiszen az én helyzetemben... az elfogadhatatlan lenne. Mindegy, miféle indíttatásból követném el... vétkem mértékén semmi sem enyhíthetne. Miért? Ott visszhangzik elmémben ez a kérdés. Újra és újra felteszem... ám csupán önmagamnak. Le kellene számolnom ezzel az... érzéssel, méghozzá minél hamarabb. Az is helytelen, hogy ilyen sok időt töltök el idelent. A többiek is tudják... amit művelek... azt lehetetlenség lenne nem észrevenni. Sokkal szívesebben időzöm a Földön, mint a Mennyországban. Arkangyal vagyok... ok nélkül nem kellene a halandók között járnom, mégis... Itt vagyok. Meglehet, hogy csak egy újabb hiba... egy ballépés, melyet... elkerülhettem volna. Még nem lenne késő korrigálnom... talán... ezt még lehetséges lenne. Tudom, mi a helyes... sosem volt kérdéses. Hát... úgy kellene cselekednem. Az ilyen gyengeségek semmire sem jók... pusztán lealacsonyítanak... gyengévé tesznek. Még ha a kötelességünk elvégzése... néha fájdalmas is... ez akkor sem ok rá, hogy kétkedni kezdjek. Sokat láttam az évszázadok során... talán túlságosan is sokat. Végtelen kín, tengernyi fájdalom... és az a rengeteg halál. Ha lenne rá mód, véget vetnék mindennek... segítenék akkor is, ha nem lehet. Ez az én legnagyobb hibám. Hit... második esély... talán olyanoknak is kiutalnám, akik... egyáltalán nem érzik meg. Túl sok... megalapozatlan bizalom.
Múlik az idő... újabb és újabb percek röppennek tova. Számomra nem sok jelentőségük van. Évezredeket láttam már... léteztem akkor is, mikor az emberiséget még nem alkották meg. A béke sosem állandó. Most azonban szinte körülölel. Nem véletlenül választottam ezt a helyet... az a beszélgetés Gabriellel... sok újabb kétséget vetett fel. Szegény testvérem... valóban ennyire szenved? Már régen... sokkal korábban meg kellett volna ejtenem... azt a látogatást. Szeretem a testvéreimet... időtlen szeretet ez, melynek... semmi sem vethet véget. Mindig úgy fáj, amikor... elveszíteni vagyok kénytelen egyet közülük. Máris... oly sokan távoztak... és úgy látszik... igen... akkor történik meg, amikor... a legkevésbé várnánk rá. Gabriel szenved... oly sok fájdalom emészti... régen volt dolgok árnyai... Megtette, amit kellett... Nem visszakozhatott, nem dacolhatott... Meg kellett lennie és őt választották, hogy végrehajtsa. Őt és Urielt... Borzalmas, pusztító éjszaka. Évezredek szálltak el már azóta, ám... ő gyötrődik. Látom... érzem... és nem vagyok biztos benne, hogy segíthetek neki. Vajon van rá mód, hogy enyhíthessek a terhein? Vagy felesleges... meddő kísérlet lenne? Hiszen... még a saját kétségeimmel sem vagyok képes megbirkózni. De most... oly jelentéktelennek tűnnek a problémáim. Egyetlen kérdés... valóban semmiség csupán. Elég erős vagyok... túl tudok lépni mindezen. Nincs más út, nem lehet... le kell számolnom a... nem helyénvaló gondolatokkal. Nem rám tartoznak az okok... nem fogom hajszolni, keresni őket... Elég, ha azzal foglalkozom csupán, ami... az én feladatkörömbe tartozik.
Valami történik. A víz ugyanúgy csobog tovább... a fű illata sem változik. Azonban... mintha valami sötétség telepedne rá a környékre. Fenyegető... láthatatlan, lappang, de itt van. Lassan, alattomosan kúszik felém... Nyirkos, undok érzés... kényelmetlenséget okoz. Mégsem mozdulok... figyelek, fürkészem... keresem a forrását, hiszen... már jól tudom, hogy nem vagyok egyedül. Eddig tartott a béke. Véget ért a magány... most... valami más következik. Kockázatvállalás. Igen... hatalmas veszélyei vannak annak, hogy oly sok időt töltök el idelent... a halandók között járva. Kockáztatom az ilyen találkozásokat, melyeket pedig... szívesen... hagynék ki. Felcsendül egy hang... erőszakosan szakítja szét a csöndet, végleg véget vet a nyugalmamnak. Tudom, hogy ki érkezett. Jól tudom... Felesleges lenne hát tovább húzni az időt. Ő pedig... ő nem tűrné el, ha... esetleg figyelmen kívül hagynám. Lassan felállok tehát és felé fordulok. Illúzió. Láthatatlanság. Rejtegetné magát? Bűnös. Kárhozott. Gonosz.
Barbelo. Egyike a bukottaknak... egyike az árulóknak, kik akkor rég letaszíttattak a Mennyekből elkövetett vétkeik miatt. Testvér. Szerettem... Gyász. Fájdalom. Lelkemen tépett izzó, sosem gyógyuló sebek. Tettei miatt sem ébredt bennem indulat soha. Nem ismerem a dühöt, mely belülről most is feszíti őt. Szemében kétség kívül én vagyok az, aki hibás... Akkor régen hoztam egy döntést, amit mind a mai napig nem bántam meg. Emlékszem mindenre. Tisztán, élesen látom a szemeim előtt az akkori eseményeket. Michael... Lucifer... a fellángoló ellentét, mely... szétszakított bennünket. Fájdalom. Értetlenség. Tehetetlenség. Megváltozott minden... új kor vette kezdetét. Talán bennem is akkor indult el valami. Még elszántabban védtem mindazt, amit Mennyei Atyánk alkotott. Az ember talán hibás, bűnös... gyarló... ám számtalan lehetőség rejlik bennük. Soha nem lennék képes elfordulni... feladni a hitem. A szeretet és a védelmezés... mindössze ezeket ismerem. De talán már... ez is hiba. Hideg fejjel kellene gondolkodnom... akkor nem viselne meg ennyire mindaz, minek... szemtanúja voltam az évezredek során. De ez vagyok én. Chamuel. Ott az a kérdés... Miért? Gyakran bukkan fel elmémben. Egyre erősebb... egyre hangosabb. De képes vagyok rá, hogy figyelmen kívül hagyjam. Mert ennek így kell lennie. Nem vonom kétségbe Teremtőnk akaratát. Még ha nem is ismerem a válaszokat... minden okkal, céllal történik... elég, ha ennyit tudok. Minden mást... elnyomhatok.
A megjegyzése hallatán halovány, szomorú félmosoly tűnik fel arcomon. Ezzel tisztában vagyok. Ó, igen... pontosan tudom, hogy nem kellene itt lennem, ha... nincs meg rá a megfelelő ok. Végtelen bánat... szomorúság... Vajon ebben a pillanatban is ez süt rólam? Fáj... fájdalmat okoz látni őt. Mit kellene éreznem? Mit kellene mondanom? Ő mire vár? Mi lenne a helyes? Valami fellengzős nagy monológ? Megvetés? Lenézés? Számomra ezek mind... ismeretlenek. A nagy szavaknak gyakran... amúgy sincs értelme. Főképp... a tettek beszélnek. De mégis csak... a testvérem... Volt? Nehéz rá másképp tekintetni... Az okok... mindig ismeretlenek voltak előttem, de nem is vágyom megismerésükre. Elbuktak... megtették. Ez minden, ami számít. Minden megváltozott. Átírták... önnön történetüket. Bevégeztetett.
- Bukottnak pedig nem való egy Arkangyalt kioktatni – szólalok meg végül. - Sem... az ittléte mögött rejlő okokat firtatni. Michael majd kérdőre von... ha úgy ítéli, szükségessé vált. – Nincsenek illúzióim. Tudom, hogy milyen... tisztában vagyok vele, hogy mivé vált. Úgy fest a véletlen... kegyetlen tréfát űz velem. Mert nem miattam érkezett most erre a helyre... tehát... ha ott vagyok, ahol igazán lennem kellene... Mindez megelőzhető lett volna. De most már mindegy. Oly mindegy. Itt van... itt vagyok. Fájdalom. Gyász. Szenvedés. Testvér ellen testvér.

Anonymous
Vendég

Vendég
animae scrinium est servitus

Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord   Szer. Okt. 02, 2013 10:34 pm

Négyezer alkalommal kerülte körbe a Kék Bolygó a Tüzes Héliumgömböt, mióta utoljára látta Mennyben maradt Testvéreit. Négyezer esztendőnyi homok pergett alá az Atya homokórájának karcsú derekán kiátkozása óta. És most végre, letaszítása óta először, alkalma nyílik próbára tenni a Nyolcak Egyikét. Nyolc Ark, Hét Lord. Vajon éppen Chamuel, egy szem húga lesz vízválasztója a Lelkekért vívott harcnak? Az Ő bukása átrendezné az erőviszonyokat. Egy Született szárnyfosztása összehasonlíthatatlanul nagyobb érvágást jelent az Égieknek, mint egy mezei, halandóból lett angyal elvesztése. Rég botlott meg Ark. Michael kardján azóta már feketévé száradt a Tékozlók vére. Talán végre eljött a pillanat, mikor fordul a kocka és újabb Főangyal taszíttatik le a Mennyből.
Szúrós, vérbíbor parázzsal izzó tekintete Húga vízkék, rezzenéstelen lélektükreiben időzik, miközben közelebb lép a karcsú alakhoz. Ajkain álnok mosoly játszik, mozgása ragadozókecses. Gonosz terveket kovácsolgató elméjének sötét csarnokában visszhangot vernek az Angyalnő szavai. A Mennylényből szemmel láthatóan hiányzik az alázat. Túlontúl büszke és ezért nagy árat fizet majd. Arkangyalként nem engedheti meg magának a kevélység luxusát. És bár legszívesebben azon nyomban megleckéztetné a replikázó nőt, türelemre inti magát. Lelohasztja a tudatát rágó dühlángokat, lehűti forrongó indulatait. Karcos baritonjában nem vibrál feszültség, mikor megszólal.
- Mondd, Drága Húgom, rágták-e már le csontjaidról a húst a Tisztítótűz falánk lángjai? – kérdezi leolvasztva szájáról az ott veszteglő mosolyt. Komor kifejezést fest arcára, majd kiereszti tekintetének béklyójából az Angyalnő pillantását. Ismét végigpásztáz a bársonybőrrel takart, szemrevaló vonásokon, a törékeny, karcsú termeten. Aztán mozgósítja telepatikus képességét és egy láthatatlan erőcsápot indítva elméjéből behatol a Szőkeség fejébe és emlékei közé túr. Az ott látottak ironikus félmosolyra húzzák ajkait.
- Fivéreink nem elég körültekintőek. Nem ügyelnek eléggé rád. Könnyelműségük könnyen az Atya Országának elestéhez vezethet. Sokat jársz a Földön, ritkán térsz meg a Mennybe. A bűn kórsága ragályos. Te túl gyenge vagy ahhoz, hogy felvértezd magad ellene. Még lelkedbe sem kell belenéznem, elég az emlékeidbe, és máris bizton tudom, le fogsz tévelyedni a Fény Útjáról. A szíved éppoly csábulékony, akár a halandóké. Nem vagy boldog odafönn. Túl sok a korlát, a szabály, a megkötés. – mondja sötét fűszerezésű, mélyen morajló orgánumán és egészen közel lép a nőhöz. Felemeli jobbját, miközben újabb démoni erőcsápot indít el tudatából, melyet az Ark nádszál-karcsú dereka köré fonva rabságba vonja az Aranyhajút. Csírájában akarja elfojtani az esetleges menekülési kísérleteket. Nincs kedve fogcsókát játszani a több száz hektárnyi erdőben. Nem öltözött futáshoz, komolyabb testi gyakorlathoz. Nem mintha teleportációval nem állna módjában egy szemvillanásnyi idő alatt a szökevény előtt teremni. De mi lenne abban a kihívás?
Keze egy pillanat erejéig megtorpan a bájossá formált, porcelánarc előtt, mintha csak egy vidor kedvű kobold átkozta volna mozdulatlanságra. Ám hamar megtörik a dermesztő varázs és ujjai lecsapnak az Angyal egyik hullámos hajfürtjére. Megragadja a puha, kalász-szőke tincset és morzsolgatni kezdi azt. Ha már úgyis arra jár, végigfuttatja éles pillantását Húgának vonásain. Sorra veszi a részleteket: a magas, ránctalan homlokot, az aranyló, lágy ívű szemöldököket, a fitos orrot, a se nem túlzóan dús, se nem penge-vékony, megfelelő teltségű, festetlen ajkakat, a finoman kirajzolódó arccsontokat, a szőke pillák szegélyezte, barackmag alakú szemrésben kéklő, élénk csillogású szembogarakat. Majd miután alaposan kinézelődte magát és a látottakat mélyen bevéste elméjének falaiba, röntgenező pillantását Húga kristályos íriszeibe fúrva szóra nyitja ajkait.
- Lelkedet csalódás tépdesi, legyűrhetetlen bűntudat emészt. Képtelen vagy túllépni a múlton, melynek kísértetei folyvást a nyomodban járnak, fejedbe, gondolataid között bolyongnak, szívedet mardossák horgas karmaikkal. Nem találod a helyed. Megkísérled jóvátenni a rémtetteket. Megpróbálsz minél több emberen segíteni, hátha egyszer enyhül a mellkasodat markoló, bordarepesztő fájdalom. Ontod magadból a szeretetet, tékozlón osztogatod a benned aranyló Fény kínűző szikráit. Ám lassanként kiürülsz, cseppenként szivárog el belőled a Jóság Esszenciája. Már nem elég az Atya szeretete. Másra vágysz. Bűnös érzületek magjai ágyazódnak lelked talajába, hogy ott megeredve szárba szökkenjenek és burjánzásnak induljanak. Éhezel az érintésre, a szeretet fizikai megnyilvánulására, az ajándékra, mely Isten vétkes halandóinak megadatott, de neked tiltott. Éva almája ez, hőn áhított, mézlevű, édes húsú gyümölcs. – folytatja eszmefuttatását gunyorossá színezett hangon, csúfondáros kifejezéssel arcán. Oldalra biccentett fejjel orrához emeli a rabul ejtett, bársonyos fürtöt és mélyet szippant az abból áradó, tavaszi esőt idéző aromából, miközben egy pillanatra sem vonja el tekintetét a kéklő íriszekről. Aztán hirtelen kiejti ujjai közül a fényes, üdén illatozó tincset és kobragyors mozdulattal torkon ragadja az Angyalt. A combjaiban megfeszülő izmok eltépik lábait a fűkárpittal borított földtől és nyakánál szorongatott foglyával együtt az egyik nyurga fához viszik. Élvezettel figyeli a nő arcára kövülő riadalmat, az azúrkék lélektükrök mélyén megcsillanó félelmet. Érzi zavartságát, a rajta végigáradó taglaló döbbenetet, a lelkében dúló vihar orkánszelét. Határozott, hosszú léptekkel vonul a kiszemelt törzshöz maga előtt tolva meglepett, rémült Húgát. Úticéljához érve keményen nekicsapja prédáját a kemény felületnek, miközben erősít vasujjainak présén. Ezúttal olyan közel hajol az Angyal arcához, hogy orrhegyeik szinte összeérnek.
- Akár voltál valaha a Tűzben, akár nem, most égni fogsz, Galambom. Íme az érintés, amit születésed óta nélkülözni voltál kénytelen. Áruld el nekem, látta-e már férfi szűzi testedet mezítelenül? Vagy ebben is én leszek az első? – teszi fel a költői kérdést, majd meg sem várva az Ark válaszát, hozzáteszi; - Elkényeztetve érzem magam.
Azzal felemeli szabad kezét, durván belemarkol az Angyal felsőtestét takaró, habfehér blúzba és egyetlen, határozott mozdulattal letépi a finom kelmét a nőről. Elégedettség árad végig rajta hallva az elszakadó szövet jellegzetes reccsenését, mely a sziklákról alázúduló, fehér tajtékos víz robaját is túlharsogva szökken hallójárataiba. Torkát sátáni nevetés karmolássza, ám nem engedi útjára azt. Rezzenéstelen arccal várja Húga reakcióját. A benne munkáló sötét derűről csupán a szurokfekete íriszeiben hunyorgó, ádáz vidorszikrák árulkodnak. Őszintén kíváncsi rá, hogy ezzel a lépéssel képes lesz-e kiugrasztani a nyulat a bokorból, vagy netán tovább kell még ütnie a vasat a „szent” cél érdekében. Akárhogy is, addig nem engedi ki karmai közül a madárkát, míg haragra nem gerjeszti őt, amíg bűnfoltot nem ejt lelkének tiszta, patyolatfehér vásznán. Ha kell, leszaggatja róla az összes ruhát, hogy aztán pőrén magával hurcolva végignézesse vele, ahogy hangulatos tömegmészárlásba kezd a legközelebbi városban.

Anonymous
Vendég

Vendég
animae scrinium est servitus

Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord   Csüt. Okt. 03, 2013 7:21 pm


barbelo && chamuel

Négyezer év hosszú idő. Ennyi telt el, mióta utoljára láttam Őt, az emlékek azonban nem fakultak, nem foszlottak semmivé. Az Elbukott Fivéreimmel való találkozás gondolata mindig is riasztott. Talán valahol tudat alatt attól féltem, egyikük szembesítheti majd önnön gyengeségemmel. Sosem voltak illúzióim. Tudom, hogy bár helyesnek vélem az utat, melyen járok, mégis sorra követem el a hibákat. Ezúttal sincs jogom a panaszkodásra, hiszen ha nem döntök úgy, hogy idelent maradok, ez a találkozás sosem történt volna meg. Soha ilyen erővel még nem éreztem a késztetést a menekülésre. Az erre tett kísérlet mégis elmarad. Volna értelme? Szavaim is csak rontanak a helyzeten, bár nehéz elképzelni, hogy még van hova. Nem is tudom, honnan ez a túlzott, oktalan magabiztosság. Az általa megfogalmazott igazságra szinte önkéntelenül, gondolkodás nélkül adok választ. Nem is először fordul ez elő. Olyan, mintha valós lényemet próbálnám kétségbeesetten leplezni azzal, hogy pajzsként tartom magam elé ezt a stílust, mely valójában sosem volt sajátom. Nem is folyamodhatnék rosszabb eszközköz. Ez nem vértezhet fel a valóság ellen. Nem adhatja meg nekem a valós erőt, melyet talán sosem birtokoltam. Mindez csupán illúzió, amivel önmagamon kívül nem téveszthetek meg mást. A könnyelműség semmiképpen sem lehet a megoldás, csupán az indok arra, hogy még rosszabbá váljon minden. Bánom már a reakciómat, de még azt is, hogy egyáltalán elhagytam a Mennyországot. Különösen élessé válik néhány rég tagadott igazság.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nem az Atya az, kiben kételkedem, hanem önmagam. Mindig megvolt a cél, melyet szolgálnom kellett. Tiszta. Világos. Érthető. Oly sokszor szenvedtem azt figyelve, miként vonnak saját fejükre egyre komolyabb büntetéseket a halandók. Néhány eseménynek akkor sem állhatok az útjába, ha semmi mást nem tennék szívesebben. Ha nem is látom az értelmét el kell hinnem, hogy van. A másik lehetőség túlontúl ijesztő. Amit nem tudok és amiben egyre kevésbé biztos vagyok az nem más, mint a saját erőm. Tetteimmel mintha folyamatosan kihívnám önmagam ellen a Sorsot. Szenvedek. Gyötrődöm. Nem segíthetek mindig, nem óvhatok meg minden lelket és képtelen vagyok tudomásul venni, hogy mit okozhatnak tetteim. Önzés lenne ez? Minden bizonnyal. Lehet-e ennél nagyobb vétkem? Olyan kérdés ez, melyre nem érdeke a válasz. Miért teszem fel akkor mégis? A jelenléte ösztönözne rá? A tekintetemet fogva tartó bíbor szempár? A rettenet, mely alattomosan oson elő láthatatlan rejtekéből és holmi kegyetlen pókként sző egyre áthatolhatatlanabb hálót körém? Legszívesebben futnék, menekülnék, semmivé válnék, ahogy egyre közelebb ér hozzám. Az egész lénye egy ragadozót idéz, ajkain semmi jót nem ígérő mosoly. Miért kell látnom, mivé vált az, ki egykor oly kedves volt számomra? Testvér. Bár tudnék rá másképp gondolni, ám néhány dolgot sosem voltam képes kiirtani magamból. Ezért kívánom oly gyakran, bár ne lenne szívem. Ez tesz engem végtelenül gyengévé. Hol a kiút abból az útvesztőből, melybe tulajdon érzéseim vetettek hajdanán? Ma is ott tévelygek vakon, elhagyatottan. Félve attól, ami lehet, siratva azt, ami örökre elveszett. Jól tudom, milyennek kellene lennem, tisztában vagyok vele, hogy mit várnak tőlem. Ám ez mindig is idegen, kényelmetlen szerep volt. Az erőszak gondolata – még ha indokolt is -, mindig taszítóan hatott rám.
- Soha – szinte észre sem veszem, hogy kicsúszik a számon a válasz. Hosszú létezésem során eddig egyetlen egyszer sem került rá sor. Még nem kellett a Tűzbe mennem. Tekintetem szabadul a kényelmetlen fogságból, villámgyorsan a földre sütöm hát, mintha ezzel elejét vehetném minden további kellemetlenségnek. Pedig pontosan tudom, hogy nem fog eltűnni. Ennek nem lesz vége ilyen hamar. Pillantásának súly kényelmetlen erővel nehezedik rám. A következő pillanatban pedig már érzem is, ahogy az emlékeim között kutat. Meg sem kísérlem a tiltakozást, nem próbálom meg kizárni. Talán a találkozás hat rám ennyire bénítóan. Nincsenek titkaim. Sosem voltak. Ám hirtelen elbizonytalanodom. Mi van, ha tényleg csupán önmagamat áltatom?
- Miért kellene bárkinek is ügyelnie rám? – Arcom őszinte zavarodottságot tükröz. - Túlbecsülöd a fontosságomat – árulom el neki meggyőződésemet. - Csupán egyszerű szereplője vagyok a történetnek. – A veszélyek sosem voltak rejtve előlem, mégis úgy döntöttem, hogy ezen a síkon időzöm. Most kell majd megfizetnem az árát? - Nem azért vagyok itt – jelentem ki, igyekezvén szilánkokra zúzott magabiztosságom szilánkjaival felvértezni magam. Nem hazudok. A szabályok, a megkötések, a tiltások, a tabuk létét mindig elfogadtam. Okkal születtek meg és kell őket betartani. Más késztet menekülésre a Mennyországból. Az igazságot teljes valójában talán még én sem ismertem fel. Rémítő gondolat. - Nem vagyok boldog, de nem is kell annak lennem. Nem arra alkottak. – Elég, ha segíthetek és csillapíthatom mások kínjait. Bűnről beszél, de én csakis az emberek jólétét, boldogságát, életét tartom szem előtt. Ez is az lenne?
Az önmagamnak feltett kérdést már nem válaszolhatom meg. Még közelebb lép hozzám, én pedig ösztönösen hátrálnék, legszívesebben mindent hátrahagyva menekülnék, ám mielőtt bármit is tehetnék rabjává válok. Ereje vet rám lerázhatatlan béklyót, kárhoztat mozdulatlanságra. Hibáztam. Igen. Jól tudom. Ez most a fizetés ideje. Csak ne gyötörnének a múlt emlékei! Bárcsak képes lennék akként tekinteni rá, amivé vált. Régen elmúltak már azok az idők, mikor számított, hogy egykoron még ugyanazon az oldalon álltunk. Számomra elképzelhetetlen az indulat, ami ellenünk fűti őt. Sosem voltam képes megérteni, hogy mi motiválhat valakit elképzelhetetlen bűnök végrehajtására. Ennyit érne az az úgynevezett szabadság? Én nem ismerek mást és nem is szeretném, hogy ez változzon. Annak idején olyan könnyű lett volna másképp dönteni. Még ma is elég lenne egyetlen hibás lépés. Csakhogy a szenvedést megszüntetni szeretném, nem pedig terjeszteni. Nem válhatok forrásává mindazon kínnak, melyre kétségbeesetten próbálok gyógyírt nyújtani. Ezt tudom. Biztos vagyok benne. Ennyi elég kell, hogy legyen. Muszáj! Erre koncentrálok, ez lebeg a szemeim előtt, miközben próbálom figyelmen kívül hagyni mindazt, amit tesz. Ezzel talán csak még tovább hergelem, ami a lehető legrosszabb döntés, de egyszerűen nem adhatom meg neki azt, amit akar. Végül ismét foglyul ejti pillantásom és tovább beszél. Minden szava egy-egy tőrdöfés. Olyan mélyen sebez meg, ahová valós penge nem érhet el. Túl sok szenvedést láttam már életem során és egy kicsit mind meggyötört engem is. Van hiány, amit sosem tölthet be más. Van gyötrelem, amit egyetlen jó szó sem enyhíthet. Van fájdalom, ami örökké izzik. Fehéren. Áthatón. Lerázhatatlanul. Még mindig a testvérem, bármivé is lett, bármivé is változtatták sötét tettei.
- Van, amin nem lehet túllépni – suttogom magam elé. Valóban kísértetek szegődtek társamul hosszú, hosszú idővel ezelőtt. A múlt kínnal teli, ám még jobban tartok attól, amit az eljövendő idők hozhatnak. - Segítek, mert ez a létem értelme. – Segítek, mert minden tettük és sorozatosan ismételt hibáik ellenére is úgy vélem, hogy megérdemlik. Az Atya nekik szánta a szabad akaratot, nem nekünk. Én csupán azért létezem, hogy betölthessem a feladatom. Ha erre képtelenné válok, nem marad célja az életemnek. - Másra vágyom? Azt mondod? – kérdezem. Hangom a kétségbeesés és a már közelben ólálkodó sírás fátyolozza el. - Valóban – ismerem el. - Ám nem arra, amit te mondtál – szögezem le, s hosszú percek óta először érzek valamit tovatűnő magabiztosságom álcájából. - Képtelen vagyok tovább nézni, ahogy a fivéreim harcolnak egymással. Nem akarom, hogy bárkinek is szenvednie kelljen. Látni sem bírom mindazt, ami közeleg. Ha ezek olyan bűnös vágyak, hát megérdemlem a büntetést. Szeretet? Érintés? Nem óhajtok ilyesmit. Én csupán egy eszköz vagyok a Teremtő kezében. Egy eszközt pedig senkinek sem kell szeretnie. – Tudom, hol van a helyem. Nem képzelek többet magamról, mint ami vagyok. Gúnyolódhat, amennyit csak szeretne, de mindez nem változtathat meggyőződésemen. Értetlenül figyelem, ahogy orrához emeli hajtincsem. Elhúzódnék, itt sem lennék... ha engedné. Feleszmélni sincs időm, s keze már torkom köré is szorult. Jéggé dermedek. A döbbenet korábban még sosem érzett erővel hullámzik végig rajtam. Persze számíthattam volna rá, hogy valami ilyesmi következik, csakhogy már eddig is túlságosan megzavartak a tettei. Rémülettől nyílnak tágra szemeim, miközben ő engem maga előtt tolva megindul. Nem is figyelem, hogy merre. A tiltakozás minden csíráját kiöli belőlem a hitetlenség. Soha, senki sem ért még hozzám és ennek sosem kellett volna megváltoznia. Nem is kell, hogy a Tűzbe küldjenek. Megyek magamtól. Csak érjen már véget ez az egész! Sosem érzett félelem zsibbasztja el tagjaim.
Kemény felülethez vágódom. Egy fa. Bátyám ujjai egyre szorosabban fonódnak torkom köré. Küzdenem kell egy ösztönszerű mozdulattal. Legszívesebben felemelném kezem, hogy megpróbáljam magam szabadítani a szorításából, ám végül mégsem mozdulok. Nem akarok hozzáérni. Persze most már úgyis mindegy. A Tűz talán már akkor is szükséges lépés lenne, ha mindez nem történt volna meg. Amikor közelebb hajol szeretném becsukni a szemem, ám nem akarok még több gyengeséget mutatni előtte. Hamvában holt próbálkozás. Már rég kudarcot vallottam.
Újabb kérdését hallva vészcsengők egész hada kondul meg elmémben. Túlságosan szürreálissá torzul körülöttem minden. Számomra teljesen idegen a világ ezen oldala. Az én hibám. Talán megérdemlem. Nem is kellett volna itt lennem. Ez az igazság visszhangzik fejemben akkor is, mikor ő egyetlen durva mozdulattal letépi rólam a blúzt. Ijedt kis hang szökik ki összepréselt ajkaim közül és végre valahára én is teszek valamit. Ám ahelyett, hogy a torkomat szorító kezét próbálnám valahogy lefeszegetni magamról inkább felsőtestem köré fonom karjaim. Csupán ekkor fedezem fel, hogy reszketek. Mit akar? Miért akarja ennyire, hogy haragudjak? Az a szándéka, nem? De hát annak semmi értelme. Mindig csak tovább ront a dolgokon, ha a düh bíbor fátyolt borít az elmékre. Nem ismerem ezt az érzést. Most sincs más bennem, csupán félelem és döbbenet. Az értetlenségem is pillanatról pillanatra növekszik. Engedj el, akarom mondani, ám tisztában vagyok vele, hogy szavaim nem találnának megértő fülekre.
- Ne bánts senki mást. – Végül egészen mást mondok, mint amit eredetileg akartam. Ez is legalább annyira felesleges, de képtelen voltam visszafogni magamat. Nem nehéz elképzelnem, mi mindenre lehet képes. A saját sorsom felett sosem éreztem aggodalmat. Viszont azt képtelen lennék elviselni, ha miattam kellene szenvednie valakinek. Ez az a gondolat, ami igazán megrémít.
nem tudom hány szó  ◯ írni azt még mindig nem tudok  ◯

Anonymous
Vendég

Vendég
animae scrinium est servitus

Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord   



Ajánlott tartalom
animae scrinium est servitus

Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord Empty
Vissza az elejére Go down
 
Chamuel & Barbelo ~ Ark vs. Lord
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lord Byron & Elissa ~ relic of the destiny
» Barbelo
» Destiny & Barbelo
» Lucretia & Barbelo - A Nagyterem
» Arielle & Barbelo - A Romkastély területe

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Ώ IMMORTALIS.OSCULUM :: Other places
A városon kívüli területek
 :: Boszorkányok völgye :: VÍZESÉS
-