Felhasználónév
Jelszó
Automatikus bejelentkezés 
:: Elfelejtettem a jelszavam!



Utolsó hozzászólások
Az utóbbi tíz üzenet
Carl Gustav Brändström

Kedd Dec. 17, 2019 1:52 pm
Quintus C. Dolabella

Vas. Jún. 11, 2017 10:20 pm
Maya Brändström

Szer. Május 24, 2017 8:29 pm
Quintus C. Dolabella

Hétf. Márc. 20, 2017 12:57 am
Jonah Benjamin Swanson

Kedd Szept. 06, 2016 10:21 pm
Maya Brändström

Csüt. Jún. 16, 2016 9:42 am
Cassandra

Vas. Ápr. 24, 2016 7:28 pm
Mammon

Csüt. Márc. 31, 2016 10:52 pm
Norah Sommers

Csüt. Márc. 31, 2016 10:11 pm
Lucretia Mantova

Csüt. Márc. 24, 2016 12:52 pm



Suttogó hangok
Üzenj másoknak • Ne hirdess!




Megosztás

 Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game




Tárgy: Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game   Szer. Márc. 18, 2015 12:27 pm

Hogyan fogjunk angyalt? A válasz meglehetősen egyszerű, ha egy lelkiismeretes őrangyalról van szó: emberrel. Na nem a védencével, mert az túl értékes sakkfigura lehet a játszma későbbi részében, és ha valami balul üt ki, fölöslegesen megy kárba a későbbi lehetőség... Nem, inkább kell egy egyszerű, ártatlan, templomba járó lelket keríteni. Mondjuk egy apáca novíciust, mint amilyen Christine is. Az ilyeneknek tagadhatatlan előnye, hogy naivitásuk miatt könnyebben csapdába csalhatók, az ő esetében is elég volt kiadnom magam valaki másnak, még csak meg se erőltettem magam, be se vetettem erőmet semmilyen formában, csak eljátszottam neki McKenzie atyát, a szükséges időn keresztül, míg kialakult a bizalom. Ez nem tartott sokáig, miután eredeti gyóntatóját félreállítottam, jöttem én, és pár hét alatt elnyertem a bizalmát. Régi módszer részemről, mondhatnám, hogy klasszikus Cornelius, mivel az elmúlt olyan ezer-ezerkétszáz évben nem egyszer alkalmaztam, más-más célból. Most nem kéjvágy sarkallt, nem megrontani és lelket szerezni akartam, ilyen célból ezt a játékot már jó száz éve, ha nem régebben nem alkalmaztam, mert már kissé unalmasnak és ódivatúnak találtam, meglássuk be, jó ideje leáldozott már az ilyen intézmények ideje, kevés szemrevaló teremtést találni, Christine sem éppen az, sőt... de ez most nem lényeg, mivel ő csalit jelent.
És itt kapcsolódik be a második pont: tudd, hogy figyelnek. Ismerem Cesarielt, tudom, hogy ha lehetősége van rá, nyomon követi a "pályafutásom" és egy-egy nagyobb disznóság esetén nehezen, vagy egyáltalán nem állja meg, hogy közbe ne avatkozzon. Ez adja a terv második elemét: látványos is voltam kicsit földi akciómmal, már eleve az, hogy régi trükköt dobtam be, felkelthette az érdeklődését.
Harmadik lépésben ki kellett sütni a nagy disznóságot: ehhez nem is kellett más, csak keresni az árnymágusok között valami becsvágyót, aki a nekromancia titkait kutatja és felajánlani neki ezt a patyolat tiszta némbert és még tisztább lelkét. Na persze nem ingyen, cserébe megszerzett nekem valamit, ami rendkívül fontos lesz majd...
Így kerültünk most ide, a boszorkányok völgyébe, a régi malomhoz. Én elkábítottam Christine-t és leszállítottam a nekromantának, aki az ernyedt testet a régi malomkőhöz kötötte és nekiállt rituáléinak, én pedig úgy tettem, mintha távoznék, azonban lelkiekben itt maradtam, csak testem vált semmivé, egyelőre. Nincs más hátra számomra, mint várni... Ha eljön régi mesterem, akkor kezdődhet a bál, ha nem, nos... egy halandóval kevesebb, egy elégedett piti fekete mágus, én pedig készíthetek új tervet. Nem nagyon lomboz le ez a kilátás sem, mert én szeretek játszadozni...

Quintus C. Dolabella
II. Kéjdémon
The devil never sleeps

Quintus C. Dolabella
animae scrinium est servitus

Play-by : Russel Crowe
Vonal1 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Faj : bukott angyal
Posztok : 1619
Kor : 1987 éves (kinézetre harminc és negyven között)
Rang : Asmodeus Bal Keze (hóhér, mindenes)
Vonal2 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Családi állapot : szabad a világ összes szép nője számára
Vonal3 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game   Kedd Márc. 24, 2015 3:13 pm

Órát igazíthatnék Cesarielhez. Még el sem kezdődik a buli, az első szót mondaná ki a boszorka, mikor megérkezik az angyal. Ha most testi formámban lennék jelen, nagyon vigyorognék, mondhatni cinikusan, de így csak magamban tudok, nem mintha ez most annyira számítana... Inkább figyelem a gyermekded műsort, amit oly sokszor láthattam már és sokszor hagytam is végigfutni és célt érni, mint most is. Komolyan, én olyan jól szórakozok az egészen, hogy ha testet öltöttem volna, ebből komoly homéroszi kacaj lett volna. Ó naív angyalok és a Mindenható neve! És ennyi elég is hozzá, hogy ez a szerencsétlen boszorka berezeljen és kereket oldjon... legalább azt meg tudta tenni, amit kértem korábban tőle, így nem neheztelek rá, bár eljátszom a gondolattal, hogy később majd megkeresem és kihúzom a gerincét a száján át... sőt, tudom, hogy ezt fogom tenni, mert még foltot ejtene a renomémon valami beszámolóval. Az meg nem hiányzik ugye... Mellesleg egy ilyen szánalmas perszóna, aki inkább mímeli a nekromantát semmint az, és a sötétséget is csak árnyékként ismeri igazán, nem is érdemel ennél többet. Szánalmas és bosszantó ez, akárcsak az, ami a kis apácával történik. Legszívesebben ingerülten fújnék egyet, ahogy Cesariel babusgatja... szárnya utolsó tolla is többet ér az esetlen kis imazsámoly koptatónál, ő mégis lealacsonyodik! Hogy mennyire bosszant az ilyen! Nem értem, hogy nálam idősebb egykori mesterem hogy nem ismerhette fel azt az igazságot, amit én is, hogy nem jöhetett rá a visszás, nevetséges és megalázó helyzetre, amit "Atyánk" mint "jutalmat" adott nekünk, hatalmas, alávetett szolgákká alázva azokat a gyermekeit, akik sokkal igazabbak voltak vele, mint a többi ember... De ebben a "mindenhatóban" még annyi erő sem volt, hogy ellenlábasaitól tisztességesen megszabaduljon... - Kérd szépen! - csendül negédesen a hangom válaszként Cesariel kérésére. Most már csak rá koncentrálok, elvégre miatta vagyok itt. De a gyerekes bosszantás méltóságunkon (már ha az emberi dajkává alacsonyodott mennyei teremtménynek van ilyen) aluli lenne, így a kis megjegyzésen túl nem megyek, inkább testet öltök a malomkövön, amin díszeleg egy szép kis vérrel kent lefelé fordult pentagramma, igaz nem teljesen zárt az egyik szárán, ott pár centi hiányzik, de ez messziről nem látszik, csak én figyelhetném meg, ha akarnám, de inkább a színpadias belépésre koncentrálok. Ha már Cesariel itt pompázatoskodik teljes angyali valójában, nekem is illik valamit mutatni! Ennek örömére mikor testet öltök megmozdul kicsit a föld, a malom roskadozó falain lángnyelvek futnak és nyalnak végig, akárcsak a malomkövön, és még némi kénes füstöt is produkálok hozzá, én pedig a malomkövön lobogó két méteres lángokból öltök testet. Külsőségeimben annyira nem "villoghatok" mint Cesariel, de öltözködésemben azért picit reprezentálhatok, így most bőr szerelés van rajtam, csizma, bőrnadrág, és a hosszú, szegecsekkel ékített bőrkabát, melynek karjáról hosszú bőrsávok nyúlnak alá szegecsekkel kiverve, s ez most jól is érvényesül, hiszen mintegy áldásra kiterjesztett karokkal öltöttem testet, ezzel is nyomva némi fricskát a fentiek felé. Na, az apáca most tuti megzavarodik... - Örülök, hogy eljöttél Cesariel! Régen találkoztunk! - szívélyes mosoly ül az arcomon, de a romlottság fertőző árnyéka ott ül szám szegletében, ahogy rá emelem tekintetem és leeresztem karjaim. A lángok elalszanak, kárt nem tettek semmiben nagyon, bár az aljnövényzet a fal mentén, mely a romok között felütötte fejét, azért lángra kaptak, de ezek csak némi hangulatvilágításként szolgálnak. - Félek azonban, hogy nem hős-szerelmesi kötelességedből mentetted meg Christine-t és nem akarod itt és most a malomkövön asszonyoddá tenni. - engedek még meg magamnak némi tréfát. - Pedig ezerszer jobban járnál!

//bőrkabát szemből és hátulról //

Quintus C. Dolabella
II. Kéjdémon
The devil never sleeps

Quintus C. Dolabella
animae scrinium est servitus

Play-by : Russel Crowe
Vonal1 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Faj : bukott angyal
Posztok : 1619
Kor : 1987 éves (kinézetre harminc és negyven között)
Rang : Asmodeus Bal Keze (hóhér, mindenes)
Vonal2 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Családi állapot : szabad a világ összes szép nője számára
Vonal3 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game   Hétf. Ápr. 13, 2015 4:43 pm

Sok megoldás van arra, hogyan csaljunk elő valakit, akit látni akarunk, de az ellenség táborában lakozik. Én egy kicsinyes megoldás mellett döntöttem, de szándékoltan, ezzel is éreztetni kívántam, hogy mennyire komédiának érzem és éem meg mindazt, ami körülvesz a világban, különlegesen a transzcendes kérdéseket. Odébb vannak már azok az idők, amikor angyal voltam s ezt az egészet komolyan vettem. Megvolt a naiv bája kétségtelenül, de ez már nálam lecsengett. Lecsengett az imák, fohászok ideje, a fehér tollaké, a jóságé, azé, hogy nagy hatalommal megáldott rabszolga legyek.
Tudtam, hogy Cesariel harapni fog a csalira, élni fog a lehetőséggel, hogy fel nem ismert álszentsége és arroganciája tanúbizonyságaként bele ne rondítson a kicsinyes játékba, mintha ez az ő felsőbbségét árulná el, vagy rádöbbentene, hogy több, mint egy évezrede tévedésben élek... Ugyan! Hiába hiszi, hogy van visszaút, hogy a kegyelem lehetősége ott van s én élhetnék is vele, én tudom jól, hogy nem fogok, két okból is: egyrészt nagyon jól érzem magam, minek törném ezt meg? Másrészt én már nem hiszek az Ő áfiumában, abban a maszlagban, hogy az Úr kegyelme nyitva áll számomra. Az csak a halandóknak szól, ezeket a magatehetetlen kis páriákat, szánalmas alakokat pátyolgatja, csak nekik szól a jósága, az égi és pokolbéli karoknak pedig jut minden más. Ebbe aztán eszem ágában sincs akár egy fikarcnyi reményt, de adj' sátán hitet vetni. Nem is értem nagyon, hogy Cesariel ennyi idő alatt miként nem értette igazán ezt meg, miért fél megtenni az utolsó lépést, engedni a tudatában lappangó igazságnak felbukkanni és igazi életre szülni őt, levetnie rabláncait, hogy a bűn szabadságába merülhessen velem együtt.
- El is felejtettem, hogy milyen száraz, unalmas alak vagy! - szól hangom gunyorosan. Nem adom meg neki azt, hogy engedelmeskedek, azt az örömöt viszont igen, hogy zsörtölődhet, berzenkedhet, mert tudom, hogy ezt szerezi, ezt élvezi... De nem húzom ilyen gyermekségekkel az időt, csak annyit adtam erre, amennyit megér és megérdemel: nekikezdek belépőmnek. Látványosan jelenek meg, ahogy rangomhoz és státusomhoz illik. Na meg persze élvezem is a játékot, az egész valahol önmagamnak is szól, a magam hiúságát is legyezgetem. - Néha igazán kihúzhatnád a karót a seggedből csak öt percre! - válaszolok neki egy kedves mosoly kíséretében. - Te bezzeg parádézhattál itt a fehér szárnyakkal, meg a fénnyel, amit egy Rolling Stones koncert fénytechnikusa is megirigyelne... vagy már ennyi se jár egy pokollénynek? - na nem mintha ő diktálhatna a kérdésben, költői volt csupán a kérdés feltevés részemről. Lelépek a malomkőről, hogy rendesen szemmagasságba kerüljünk, nem célom, hogy valamiféle elhibázott felsőbbrendűség tudat érzékeltetése jöjjön le neki, egyébként is a szárnyasok velük született egója ezt nem viselné el, tudom, hiszen egykor én is ilyen voltam... de a pokol megtanított a célszerűség mindent felülíró szabályára, arra, hogy az alázat, vagy leereszkedés, méltányosság bizony nem száműzendők a jó és gyengeségek világába, hanem eszközök mind, egytől-egyig. Egyelőre ignorálom kérdését, hogy mit is akarok, inkább többi szavára figyelek, mert ott még a zavaró harmadik, még ha aléltan is. - Céltalan lenne megölnöm. - biccentek. - Nem kell a fentiek seregét mártírokkal gyarapítani. - teszem még hozzá, majd kénytelen vagyok elnevetni magam kijelentésére. - Hogy nekem segítségre? - elindulok körbe Cesariel körül lassú léptekkel, kezeim hátam mögött kulcsolom. - Nem is jársz messze a valóságtól, valóban szükségem van, a... segítségedre. - vagy inkább együttműködésére. Mikor körbeérek, megállok vele szemben, hogy szemébe nézhessek. - Jól mondod, valóban testvérek vagyunk. - bólintok, a szenteskedését száműzve a hallhatatlanságba, fölösleges is lenne a papolással foglalkoznom, a levegőt se érné meg. - És a testvéreknek segítenie kell egymáson. - teszem még hozzá, tovább használva az ő kifejezését, mely sajátos ízt kap mondataimban, hangsúlyozással is érzékeltetem. - Én is segíteni akarok neked, segíteni megtenni a nagy lépést, elérni a szabadságot. Ezt akarom, ha már kérdezted. - folytatom mondanivalóm, de itt még nem végeztem. - Azonban én nem sietnék annyira, mint te, mert azt biztosra veheted, hogy valamelyikőtök nem fog hazaérni. - újfent elmosolyodom, kissé ördögien, na meg jó szándékúan is, hiszen a pokolba vezető út pontosan azzal van kikövezve. - Én azt ajánlom neked, hogy legyél jó őrangyal, működj együtt velem és a farkas bántatlanul élheti világát, te pedig újjá születhetsz. - apró adu ez csupán, nem gondolom úgy, hogy valóban ki is kell játszanom ellene, de jobb, ha tudja, hogy az ő mozgástere igenis korlátozott jelenleg.

Quintus C. Dolabella
II. Kéjdémon
The devil never sleeps

Quintus C. Dolabella
animae scrinium est servitus

Play-by : Russel Crowe
Vonal1 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Faj : bukott angyal
Posztok : 1619
Kor : 1987 éves (kinézetre harminc és negyven között)
Rang : Asmodeus Bal Keze (hóhér, mindenes)
Vonal2 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Családi állapot : szabad a világ összes szép nője számára
Vonal3 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game   Kedd Május 05, 2015 2:26 pm

Minden tett, kiejtett szó, gesztus, szájrándulás, apró ránc a szem körül, minden az ég egy adta világon fegyver, eszköz. Ha elég tudatos valaki és van ideje, az megtanulhatja használni, és kihasználni. Nos, nekem volt időm bőven, úgy érzem és a lehetőséggel is éltem. Épp ezért tudatosan fogok neki a Cesariellel való társalgásnak is. Ismerem őt jól, ezért tudatosan építhetek több tényezőre is. Egykor a mennyekben testvérek voltunk, sőt valahol, lelki értelemben, többek is. Épp ezért tudom jól, hogy szavaim, csipkelődésem milyen hatással lesz majd rá. Érzéseket és indulatokat akarok benne szítani, ki akarom mozdítani a hűvös mennyei szférák távolságtartásából, azt akarom, hogy az a kötődő, mindenkivel törődni vágyó énje kerüljön elő, mely minden másnál jobban jellemzi s melyet csak kicsavar, kihasznál és elfojt "Atyánk" rideg akarata és parancsai.
- Ismerem a korlátokat. - bólintok. - Az enyém pedig neked szólt Cesariel. Ha úgy tetszik, megtiszteltelek ezzel. - oly kicsinység ez, hogy kár lenne vitatkozni ezen az egészen. Nem csak neki, magamnak is szólt persze, mert én bizony megtehetem, hogy a magam tetszésére műveljek dolgokat s ebből, kissé gyerekesen, mostanra se gyógyultam ki... na de mi a baj egy kis mókában? Semmi. Ha engem lángok szórakoztatnak, akkor tüzet fogok idézni, ha meg az, hogy faszéket faragjak, akkor azt fogok. Ilyen egyszerű az egész és ezt akartam neki megmutatni, kicsit tudatosítani benne, hogy a szabadság mennyivel jobb a korlátoknál. Felfordul a gyomrom, és szemeim is megforgatom, mikor azokról beszél. Hatalom korlátokkal? Olyan, mintha kapsz egy slusszkulcsot, de a Ferrari-ba nem ülhetsz be, csak nézheted... kinek öröm ez? Az angyalok persze szívesen rávágnák, hogy nekik, de tévednek. Ezt ma meg is fogom mutatni Cesarielnek.
- Régen valóban más voltam. - bólintok lassan. - Akkor még nem ismertem az énem jelentős részét, csak azon a keskeny, fényt jelentő borotvapengén egyensúlyoztam. Aztán újjá születtem. Megismertem a valódi énem magasságai után a mélységeit is. És megtaláltam a szabadságot, az élvezetet. - miért is tagadnám, hogy megváltoztam? Ugyan melyik pillangó mondaná, hogy én még mindig hernyó vagyok? Egyik sem, mert élete nem szűnt meg, hanem kiteljesedett s én is így érzek magammal kapcsolatban. Nem ítélem el angyali létem sem, épp ellenkezőleg: szükségesnek tartom, hogy angyallá lettem annak idején, mert az az út vezetett ide. A három sík megismerése avat szabaddá, úgy érzem. Látom rajta, hogy elgondolkodik szavaimon, a helyzeten, azokon az időkön, melyeken keresztül kellett mennie bukásom után. Látom homlokának apró kis ráncaiban, melyek olykor megjelennek, hogy mi mehet végben fejében. Pont ez volt a célom, erre építettem s ideje tovább haladnom. Szavaival ő rajzolja ki az utat számomra s most azt hiszi, hogy ő diktál, én pedig kicsit meg is erősítem benne, azonban az igazság messzemenően eltér ettől. Visszakérdezésére csak belekezdek válaszomba, melyek még jobban megerősítik naiv tévedésében. Most megmutatja mennyire tapasztalatlan is tud lenni kora ellenére: nem hallja meg, vagy csak nem akarja meghallani a szavaimból kidomborodó, hangsúlyban és mimikában megnyilvánuló romlottságot. Szavainak abszurdsága nevetésre, homéri kacajra késztet, s kénytelen vagyok nevetésem elülte után pontosítani, hogy mire is gondoltam. - Nem kell kérned, megkapod anélkül is. És nem udvarias kínálás volt ez, hanem tényközlés. - szavam kalapácsai elkezdik összetörni az imént épült üvegvárat, melyet a hiú és botor reménykedésre épített fel. És miért tehetem ezt nyugodtan? Mer bizony van gondosan előkészített ütőkártyám, nem is egy, de most csak egyet vezetek elő, a védencét. - Nyugalom! Jelenleg semmi baja, és nem is fog soha tudomást szerezni se arról, hogy veszély fenyegette, ha szépen viselkedsz. - megállom a késztetést, hogy bármilyen kárörömöt, vagy negatív érzelmet engedjek felszínre, inkább megértést tanúsít arckifejezésem és sugároz felé hangom. Nem nehéz ezt tennem, hiszen amikor én buktam meg, engem is kötelességtudatommal csaltak csapdába, tudom min megy keresztül. Kicsit tán olyan, mintha fájlalnám is, hogy ilyen eszközhöz kellett folyamodnom. Ez a válaszom is szélsőségesbe lobbanó érzelmeire, melyeknek legbelül ujjongva tapsolok. - Te nem kell, hogy cselekedj, mert nem történt vele semmi és, mint mondtam, nem is fog. - könnyen ment, el kell ismernem, legalábbis eddig úgy látszik. Persze megnyugvással tölt el, hogy így megmaradt még mindig egy alternatíva, ha netán mégis gond lenne, de tisztább így. - Nem várok sokat és nem is kérek, csupán annyit, hogy merj szabad lenni. - ellépek egy pillanatra, hogy a földön heverő cuccok közül, miket a boszorkány hozott, felemeljek egy serleget és egy vérrel teli jéghideg üvegcsét. - Persze ehhez segítséget is kapsz. Na nem engem, mert én bármennyire is gyarló bűnös vagyok, de nem olyan... - kiöntöm a vért a serlegbe. - Tudod, amit tettem, azt bizonyítja, hogy ennek így kell lennie. Túlzottan ragaszkodsz és túlzottan érzelmes vagy, semhogy az Úr akarat nélküli parancs végrehajtó bábja legyél. Hidd el, ha nem én, akkor a védenced sodort volna valami bajba, rávett volna a főbűnök valamelyikére... - ez bizony így igaz, a legjobb őrangyalok bizony nem oly közvetlenek mint ő, s akik megbuknak közülük, sokan esnek Cesariel hibájába. Vagy lesznek féltékenyek az emberekre, mint az a kis szöszke, aki nemrég került ki a tűzből odalent s aki igen kellemes társaság volt... Közben nekilátok, hogy a serleget kommunikációs csatornává tegyem, némi latin kántálás árán. Itt az ideje, hogy ne csak én képviseljem a poklot és más folytassa majd a munkát...

Quintus C. Dolabella
II. Kéjdémon
The devil never sleeps

Quintus C. Dolabella
animae scrinium est servitus

Play-by : Russel Crowe
Vonal1 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Faj : bukott angyal
Posztok : 1619
Kor : 1987 éves (kinézetre harminc és negyven között)
Rang : Asmodeus Bal Keze (hóhér, mindenes)
Vonal2 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Családi állapot : szabad a világ összes szép nője számára
Vonal3 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game   Szer. Júl. 08, 2015 2:42 pm

Elbuktam, igen. Minek is vitatnám? Nem teljesítettem az elvárásokat, amiket a Mennyek országa támasztott felém, elárultam mindazt, amit addig oly hűen szolgáltam, először emberként, majd angyalként. És hogy teljes legyen az árulás, még a mentorom is cserben hagytam ezzel. Ha valami lelkiismeretesebb létformává válhattam volna bukásommal, biztos vérezne emiatt pici szívem, de mivel a poklok kapui tárultak fel előttem bukásom pillanatában, erre remény sincs. Így van az, hogy tisztában vagyok kudarcommal, elfogadom azt, de nem érzek megbánást. Igaz, rendhagyó módon önigazolást sem, hiszen amint elvesztettem szárnyaim azzal együtt a lelkiismeretem, az önmarcangolást, mindent, ami valaha is a fentiekhez kötött értékekben. Nem kerestem válaszokat, miérteket, csak elfogadtam és mentem az úton. Így lehet az, hogy másképp ismertem meg a poklot mint mások, másképp láttam meg az alternatív igazságokat s bukkantam rá az okra, hogy a fejedelmünket miért hívják Fényhozónak. Megláttam, megértettem, magamévá tettem mindezt s így felvértezve szabadítottam rá a világra magam és magamon keresztül az igazi poklokat, nem azt a szánalmas kis kényszerképzetet, melyet a sovány lelki kenyéren tengődő emberi elmék bántudatos nyöszörgéseik közepette oly fakó színekkel festenek meg... Abszurditás. Ebben áll alfája és ómegája az egésznek, hosszan részletezhetném, akkor sem lehetne ennél az egyetlen szónál jobban leírni semmivel. Én is része lettem az abszurdnak, terjesztője elfogadás nélküli elfogadással, hit nélküli hittel. Egy misszionárius, aki nem akar téríteni s mégis mindent nem létező hite alapján formál és fordít ki magából környezetében. Most pedig elérkezett a pillanat, hogy új területet fordítsak kis önmagából akarata és akaratom ellenére: volt mesterem és mentorom. - Nocsak! Valaki máris a káromlás felé tartó útra lépett. Elvitatnád az Úrtól az ítélkezést? - vonom fel ördögien szemöldököm és kis nevetéssel is fűszerezem a dolgot. Nem több ez ártatlan csipkelődésnél, meddő vitánál, pont olyan meddő ez is, mint az egész menyországosdi az angyalok számára. - Látom és köszönöm, hogy nem hagysz magamra. Bármennyire is hihetetlen, de értékelem a lojalitásod, mert ebből keveset találni. Imponál is a dolog. Az egyetlen probléma az, hogy nincs mit megbánnom. A bűn számomra nem jelent bűnt, tehát meg sem bánhatom, amit egész lényem akarata követelt meg tőlem. - türelmesen magyarázok, mintha gyerekkel kéne ezeket megértetni. Honnan is tudhatná, hogy milyen vétkezni? Hogy amit ők bűnnek neveznek, valójában a legbelső kényszer, óhaj, amely valójában a legkevésbé sem helytelen s ha enged neki, azt megbánni egyet jelentene az egyéniség halálával. Én pedig köszönöm, de nem akarok többet egyéniség nélküli eszköz lenni egy gigantikus kézben. Hogy nem vagyok teljesen a magam ura most sem? Ezt vitatnám. Szabad belátásom engedelmeskedni Lucifernek s választhatnám a végső pusztulást is, ha akarnám. Ez pedig nekem épp elég. Persze Cesariel ezeket még nem láthatja be igazán, bár azt látom, hogy a vívódás bizony már elkezdődött benne. Megviselték a századok, az elvesztésem, a lefokozása... épp eléggé megrendültek benne a tartópillérek, hogy most sikerre vigyem az akaratom. Nem foglalkozok a széllel, amit belső viszonyai koholnak. Nincs nekem félnivalóm tőle... - Látod, már nagyjából meg is fogalmaztad a választ. - hagyom rá inkább a kérdést, miszerint mi is lenne a szép viselkedés. Tudja ő jól, hogy miről van szó és hogy mennek ezek a dolgok mifelénk. - Na, ez az a szolgai engedelmesség, ami észrevétlenül fog béklyóba! Mit várok tőled? Semmit testvérem, csak hogy légy végre önmagad, légy végre szabad! És hiába is mondod, hogy nem tudod miként kell... nem tudni kell, hanem megélni. Elengedni magad, sodródni, a többi jön magától. Tudom, hogy vágyod ezt, hogy irigyled tőlem, irigyled a halandóktól, a védencedtől...hiszen mi másért is lenne vele oly szoros a viszonyod, mint hogy megélhesd csodálatos létének morzsáit? Hogy megérezhesd legalább a szellőjét az emberi élet páratlan csodájának, mely a szabadságban és mulandóságban gyökerezik! - tárom szét karjaim, hiszen nem egy angyal esetében kerül ez elő, a bosszúállóknál igaz kevésbé, de aki emberekkel foglalkozik... nos, az előbb-utóbb eljut ide, ha fentről nem fogják elég szorosan a pórázt, márpedig Cesariel viszonya nem teljesen felhőtlen a legfelsőbb körökkel, már az én ügyem miatt sem. - Igen. - válaszolok lakonikus egyszerűséggel kérdésére a vérrel kapcsolatban. - Persze, hogy nem! Ezt akarom neked megmutatni, hogy te nem vagy báb, csak hagyod kihasználni és elámítani magad! - kétes, hogy ez mennyire fogja csitítani haragját, de jelenleg nem is nagyon érdekel ez. Minden, ami a békés mennyei világgal ellentétben áll, az előnyös lehet nekem, még a düh és a harag is. - Igen, pontosan erre utaltam, hogy különleges... - bólintok. Sok újat nem mondott, megfigyeltem mindent és tudom, amit tudnom kell, nem vak ember módjára vágtam a dolgokba bele. Viszont ebből már elég volt, nincs mit tovább ragozni, innentől a főszerep nem az enyém lesz, hanem valaki alkalmasabbé, épp ezért kezdem használni a vérserleget, kántálásom meg nem szakítva, Cesarielt amikor szól, csak türelmetlenül intem le bal kezem hanyag mozdulatával. Létre is jön a kapcsolat, de ekkor Cesariel kiveri kezemből a serleget s a vért mohón issza be a fekete nyirkos föld, amint kifröccsen s a serleg tova gurul. - Ugye nem vagy olyan naív, hogy azt hiszed ennyivel minden rendbe lett rakva? - vonom fel a szemöldököm, ahogy felé fordulok. - Mert teljesen értelmetlen és bosszantó volt, amit tettél. De lásd kivel van dolgod, elnézem neked. - na ja, a kapcsolat létrejött, Arielle már tudja, hogy jelenése van itt, ennyiből is érteni fogja, hogy itt a helye. Mélyet szippantok az éjszaka balzsamos levegőjébe s várom, hogy megtöltse azt füstjének kényes szaga, ahogy a szőkeség majd felbukkan...

//És itt már beléphetne a harmadik szereplő mosoly //

Quintus C. Dolabella
II. Kéjdémon
The devil never sleeps

Quintus C. Dolabella
animae scrinium est servitus

Play-by : Russel Crowe
Vonal1 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Faj : bukott angyal
Posztok : 1619
Kor : 1987 éves (kinézetre harminc és negyven között)
Rang : Asmodeus Bal Keze (hóhér, mindenes)
Vonal2 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Családi állapot : szabad a világ összes szép nője számára
Vonal3 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game   Hétf. Júl. 13, 2015 1:25 am

Angyali arcomon halovány mosoly ragyog ahogy ujjaim keményen ölelik körbe a halandó férfi törékeny nyakát. Nem kellene többet tennem, csupán fogom és egy kissé erősebben szorítom a gigáját, máris nem kapna levegőt a tüdeje és alulról szagolná az ibolyát. De nem akarom megölni, több okból sem, leginkább azért, mert ha meghal semmi hasznát nem veszem a lelkének, ami a legfontosabb ezekben a nyomorult törpékben. Nem tudom, hogy isten mégis mi a fenét láthat bennük, olyanok mint az állatok. Vagyis…. nem egészen olyanok, sokkal rosszabbak, mert azok legalább olyan együgyűek, viszont egy halandó… nos egészen mást csinál. Szomjaznak arra, hogy bűnbe essenek, és még csak manipulálni sem kell őket sokszor, hogy a démon tenyeréből egyenek, csak elég egy kis morzsa itt, egy kis falat ott és máris bólogató, agyatlan robotokká válnak. Csak annyi kell, hogy tud mit akarnak, elég pont a megfelelő helyzetben a megfelelő információval el látni, olykor még démoni képességeit sem kell bevetnie ahhoz, hogy nyert ügye legyen. Ami iszonyú unalmas, lévén, hogy már lassan több, mint ezerötszáz éve létezem, szeretem az izgalmakat, azokat akikért küzdeni kell neki, akiknek nem elég, hacsak mozgósítom démoni erőmet és máris alélva élveznek el, amitől szépen jól lakom és egy újabb lélekkel leszek gazdagabb. Nem az ember megunja az ilyet ilyen sok idő után, bár az is igaz, hogy úgy látszik megtaláltam azt a falatot akire szomjazom, akit meg akarok szabadítani a szárnyaitól, és nem csak, hogy akarom, lassan meg is fogom tenni, a Pokolban ugráltathatom majd, és az az angyal aki egykoron szentül és acélozva hit azokban az undorító és elvakult, nemes hitben amivel az ő Istenüket szolgálják és védik, az Ördögöt fogja szolgálni, neki fogja lesni minden óhaját, sóhaját, Lucifer szolgálatában fog állni. Hogy felnyíljon az a bugyuta és vak szeme végre, hogy meglássa az igazságot, arról bizony én magam fogok gondoskodni. Még szentül hisz egy célban ami úgy sem fog bekövetkezni, és már most várom a pillanatot amikor magamévá téve a testét a lelkét is megszerzem. Mert megfogom, ilyen egyszerű, második elképzelés nem létezik, a dolog csak úgy érhet véget, hogy az angyal a markomban lesz, és epedve fogja inni az utolsó szavamat is. Csak Corneliusnak jelentkeznie kell, hogy megszerezte nekem a beígért szárnyast...
Az emberi fajnál létezik ostobább faj… még pedig az angyalok csoportja, gondoltad volna? Ész nélkül megpróbálják elpusztítani a démonokat, mert szerintük nem helyes a létezésünk, abba viszont nem gondolnak bele, hogy nem véletlenül van így kitalálva a rendszer, ahogy éppen van, elvégre lássuk be… kell az egyensúly. És ha van legfőbb jó, akkor kell léteznie legfőbb gonosznak is, egyik nélkül a másik nem létezhet. Ezért kellett annak idején Lucifernek fel lázadnia, elbuknia, mert az ő mindenhatónak tartott apjuk így akarta, és így is lett.
Az igazsághoz viszont hozzá tartozik, hogy kurvára leszarja az ő gondjaikat, nem igazán hatja meg, az angyalok vesztésre állnak, mivel egyre többen költöznek le sülni a pokolba, ami neki tökéletesen megfelelő, konkrétan se Lucifer, sem a többi bürokráciai mamlasz nem érdekel. Azért lettem teremtve a pokolban, hogy hűséges, jó katonaként minél több lelket vigyek le és rontsak meg, és rám eddig sem volt panasz, ezután sem lesz.
Nem szabad elkalandoznom, munka van, tennem kell a dolgom, vagyis meg kell szerezni a lelkét.
-Tudod, olyan könnyen megölhetnélek, de nem lenne elég fájdalmas, túl hamar érne véget, inkább a helyedben a kislány miatt aggódnék akinél már várja a parancsomat a démonom. Szóval… vagy eladod a lelked, amire amúgy sincs szükséged… vagy pedig tüdő nélkül kell élnie a gyermekednek…- állítom választás elé rideg hangon, miközben kéklő íriszeimből sem együttérzés sem semmi nem csillog, csupán közöny,- ajánlom siess, türelmetlen típus vagyok, édesem. - mosolygok a fickóra mézédesen, de ekkor hallom a fejemben Cornelius hangját. Nocsak. - Azt hiszem ez a szerencse éjszakád, barátom. Most mennem kell,- jegyzem meg majd megigazítom a rajtam lévő falatnyi ruhát a combomon, szőke fürtjeim hullámosan omlanak a hátamra, és egy a ruha színében harmonizáló magassarkú cipő van rajtam. elengedem a férfi nyakát, füstölve tűnök el onnan, hogy Corneliusnál öltsek testet. felvont szemöldökkel nézek körbe a szegényes környezetben. Azonnal megérzem, hogy az ismeretlen fickó angyal, de még nem foglalkozom vele.
-Cornelius, hívtál,- bököm ki ahogy ragyogó mosollyal ajkaimon sétálok a bukott elé,- mi ennek az oka?- majd oldalra billentett fejjel fixirozom az ismeretlen fickót.- Ő ki?

Arielle
II. Kéjdémon
The devil never sleeps

Arielle
animae scrinium est servitus

Egyedi Titulus : Démoni
Gif vagy kép : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game Tumblr_mve7g5y6RW1rs93w5o1_r1_500
Play-by : Miss Rachel Miner
Vonal1 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Faj : Démon
Posztok : 41
Kor : 1500
Lakhely : Pokol
Rang : Asmodeus rendje
User neve : K.
Vonal2 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Családi állapot : Van egy őrangyalom
Különleges képesség : Bájosan ördögi és ördögien bájos tudok lenni.
Foglalkozás : Elvinni a lelked, valamint Asmodeus jobb keze.
Felöltött alak : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game Tumblr_inline_mn2cm23pSp1rz3fme

Vonal3 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game   Vas. Szept. 06, 2015 12:28 am

- Látod Cesariel? Inkább csak nézel szerintem... látni akkor tudnál, ha lenne tapasztalat is mögötte. Az meg ugye nincs... - honnan is veheti egy mennybéli, hogy lát velünk kapcsolatban valamit? Amikor nem érzik és élik meg azt amit mi! Fogalmuk sincs ezekről, mert ahhoz el kell bukni, csak akkor láthatnak. Addig szemlélnek és néznek. - Semmi sem illúzió, amit valósnak gondolsz! Vegyük csak az embereket! Egy afrikai falucska lakója lehet életében nem hall a mobiltelefonról, hiába létezik, az Ő valóságában még sincs... szóval minden csak nézőpont kérdése. De az ismeretlenről kategorikusan kijelenteni, hogy tévedés és illúzió, nos nem épp bölcs dolog. - ingatom fejem. - Egyébként ezzel arra célzol, hogy nem leszel már abban a helyzetben, hogy segíthess? Mert ez könnyen megtörténhet. - kedvesen és nyugodtan, de hideg éllel ejtem a szavakat. Ígéret? Fenyegetés? Valahol mind a kettő. Visszakérdezése alapján pedig olyan, mintha kezdené már megérteni, de fölfogni még mindig nem. - Igen, megélni. Mert az igazi szabadság az, amit megélhetsz. És olyan lehetőséged kínálkozik most erre, ami ritka kellemes. - mosolyodok el, majd neki is látok a lehetőség megteremtésének, amit gyermekded húzásával sem tud Cesariel meggátolni, a kapcsolat létrejött. Cesariel arcán lemérhetem, hogy szavaim miként találnak be, hamarosan pedig azt is, hogy mit szól a lehetőséghez s fájdalom, de meg kell állnom, hogy elmosolyodjam. Valahogy nem érzem ideillőnek, még ha Arielle-el kettőnket a cinkosság légköre leng is be. De a démonnő komoly marad és játssza a játékot, így én se teszek másként. - Igen, hívtalak. - bólintok komolyan. Arielle mosolyog, nekem viszont csak a tekintetem viszonozza ezt, az arcom annál elgondolkodóbb és komolyabb. - Az ok nem mi, hanem ki. És már meg is láttad őt! - intek az angyal felé. - Tudod, ő egy régi barátom, Cesariel. - kis szünetet tartok, majd az angyalra nézek. - Cesariel, kérlek ismerkedj meg bájos barátnémmel, Ariellel... - a szőke démonnőt pedig az angyal felé vezetem, belekarolva. - Tudod, Cesarielt nagyon érdekli a világ és a szabadság, de nem is tudja hol kezdje a megismerését... úgy gondoltam, talán egy csinos nő, egy olyan, aki a végzete lehet, megmutathatná neki, miért is érdemes szabadnak lenni.

Quintus C. Dolabella
II. Kéjdémon
The devil never sleeps

Quintus C. Dolabella
animae scrinium est servitus

Play-by : Russel Crowe
Vonal1 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Faj : bukott angyal
Posztok : 1619
Kor : 1987 éves (kinézetre harminc és negyven között)
Rang : Asmodeus Bal Keze (hóhér, mindenes)
Vonal2 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Családi állapot : szabad a világ összes szép nője számára
Vonal3 : Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game 3rZvgf4
Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game Empty
Vissza az elejére Go down



Tárgy: Re: Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game   



Ajánlott tartalom
animae scrinium est servitus

Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game Empty
Vissza az elejére Go down
 
Cesariel & Cornelius - It's time to play the Game
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Just sing the anthem of the angels || Cesariel & Azazel
» Cornelius D. Vorhis
» Lucinda & Cornelius
» Mesterem, Sorel Redburn ( play by Benedict Cumberbatch)
» Once Upon A Time

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Ώ IMMORTALIS.OSCULUM :: Other places
A városon kívüli területek
 :: Boszorkányok völgye :: RÉGI MALOM
-